USB 3.0 w napędach Iomega eGo

0

IOMEGA przechodzi na nowy standard USB 3.0 we wszystkich dyskach przenośnych, zaczynając od linii napędów Iomega eGo. Wszystkie nowe przenośne dyski USB 3.0 będą wykorzystywały sprzętowe kodowanie danych i zabezpieczenia przed awarią w wyniku upadku.

Iomega planuje przejść na standard USB 3.0 w przypadku wszystkich nowych dysków eGo o pojemności 500GB i 1TB do października 2010 r. Dyski eGo są kompatybilne ze wszystkimi komputerami z gniazdami USB 2.0 i wykorzystują technologię Drop Guard Xtreme, która pozwala na bezawaryjne upuszczenie dysku z wysokości ponad 2 metrów W pierwszym kwartale 2011 r. Iomega planuje zmianę interfejsu na USB 3.0 we wszystkich dyskach linii Iomega Prestige. Wkrótce potem, Iomega przejdzie na standard USB 3.0 we wszystkich oferowanych dyskach przenośnych.

Nowe dyski eGo USB 3.0 zostały wyposażone w mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 256-bitowych kluczy oraz komplet kabli do współpracy z komputerami z gniazdami USB 2.0 i USB 3.0. Rodzina dysków Prestige zostanie wyposażona w mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 256-bitowych kluczy, a także interfejs USB 3.0 począwszy od pierwszego kwartału 2011 r.

Dla dysków przygotowane jest darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite, służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików oraz v.Clone™, który umożliwia użytkownikom przechowywanie na przenośnych dyskach obrazu komputerów PC.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ