Uniwersalne pamięci masowe AD 2013

0

W tym roku jednym z głównych obszarów działalności w segmencie uniwersalnych systemów pamięci masowej będzie wirtualizacja i przetwarzanie w chmurze.

Klienci oczekują wysokiego poziomu integracji między pamięcią masową a technologią wirtualizacji, aby uprościć zarządzanie i zwiększyć skalowalność maszyn wirtualnych poprzez przenoszenie obciążeń do macierzy. Ponadto oczekują możliwości stosowania różnego typu rozwiązań ― od systemów budowanych własnymi siłami po infrastrukturę konwergentną. Uniwersalna pamięć masowa będzie odgrywać w 2013 r. jeszcze większą rolę z uwagi na tendencję do zapewniania dostępu hiperwizora do pamięci masowej z wykorzystaniem protokołów NAS. Często wybierana jest konfiguracja VMware over NFS, a na platformie Windows 8/Server 2012 firma Microsoft obsługuje dostęp oprogramowania Hyper-V do uniwersalnej pamięci masowej za pośrednictwem protokołu CIFS, a także protokołu ODX dla potrzeb przenoszenia obciążeń do macierzy.

Drugim kluczowym obszarem działalności w segmencie uniwersalnych systemów pamięci masowej jest technologia Flash. Popularność tej technologii systematycznie rośnie ― klienci wdrażają dyski flash w charakterze warstwy pamięci masowej oraz w celu zwiększenia pamięci podręcznej w macierzy pamięci masowej. Klienci oczekują zautomatyzowanego zarządzania warstwami pamięci masowej, aby zwiększyć wydajność i obniżyć koszty bez zwiększania złożoności środowiska. Wkraczając w rok 2013 przewidujemy, że strategia masowej popularyzacji technologii Flash odniesie sukces, gdyż technologia ta będzie wdrażana w serwerach, sieci i uniwersalnych macierzach pamięci masowej.


Stanisław Leszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie EMC odpowiedzialny za MidMarket

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ