Toshiba kupi dyski od Fujitsu?

0

Jak donosi Reuters, Toshiba jest zainteresowana odkupieniem od Fujitsu działu produkującego twarde dyski i przynoszącego straty od pewnego czasu. Gdyby ta transakcja doszła do skutku, powstałby największy producent oferujący małe twarde dyski (1,8 oraz 2,5 cala). Według różnych szacunków wartość transakcji to 340-450 mln USD.

Zdaniem analityków ta transakcja byłaby korzystna dla obu firm. Po ujawnieniu tych opinii akcje obu producentów zdrożały o 5 procent, i to mimo wciąż niezbyt korzystnych informacji z rynku komputerów osobistych, odtwarzaczy multimedialnych i zaawansowanych nawigatorów GPS, który utracił już swoje dawne tempo.

Fujitsu wcześniej rozmawiał o sprzedaży działu twardych dysków z firmą Western Digital, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem pod koniec ubiegłego roku.

Toshiba jest jednocześnie drugim na świecie (po Samsung Electronics) producentem pamięci flash NAND, wykorzystywanych w dyskach SSD. Producent wierzy jednak, że – mimo swoich oczywistych wad względem pamięci flash – małe twarde dyski będą wykorzystywane jeszcze przez długi czas. Głównym parametrem, przemawiającym za tym stanem, jest ich cena, wciąż kilkukrotnie niższa od dysków SSD.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ