Tandberg Data: następne taśmy będą wirtualne

0

Tandberg Data zaprezentował pierwsze w swojej ofercie wirtualne biblioteki taśmowe – Tandberg DPS1000 Series. Urządzenia Tandberg DPS1100 VTL i DPS1200 VTL w swojej podstawowej wersji oferują odpowiednio 3 i 6 TB przestrzeni dyskowej, którą można rozbudować do 45 GB.

Każda wirtualna biblioteka może być podłączona do maks. 100 różnych systemów – stacji roboczych, serwerów, a nawet maszyn wirtualnych (połączenie z wirtualną maszyną jest także utrzymane, nawet w przypadku gdy nie jest ona uruchomiona). Dla każdego z nich będzie emulowana jako unikalna fizyczna biblioteka taśmowa i z każdego z nich równolegle może być wykonywane zadanie backupowe.

Wirtualna biblioteka taśmowa Tandberg DPS1000

Każdy z klientów lub serwerów może dysponować swoją własną wirtualna biblioteką, która może być wyposażona nawet w 8 napędów. Wirtualna półka umożliwia „wyciągnięcie“ taśm z aktywnej biblioteki i „odłożenie“ ich na półkę w celu składowania lub późniejszego użycia w tej samej bibliotece lub przełożenia do innej w celu migracji informacji bez konieczności fizycznego przenoszenia realnych nośników.

Biblioteka Tandberg DPS1100 VTL, rozwiązanie o wysokości 1U, oferuje 3 TB pojemności (2,25 TB po konfiguracji w RAID 5) i umożliwia równoległy transfer do 32 strumieni danych, zaś Tandberg DPS1200 VTL o wysokości 2U (pojemność 6 TB i 5,25 TB po konfiguracji w RAID 5) może równolegle zarządzać do 64 zadań backupowych. W obu systemach wykorzystywane są dyski Serial ATA II. Biblioteki umożliwiają emulowanie do 96 wirtualnych slotów i nieograniczoną liczbę wirtualnych taśm. Przyłączenie do sieci realizuje się w prosty sposób poprzez dwa zintegrowane porty 1 Gb Ethernet/iSCSI. Poprzez interfejs SCSI lub SAS można opcjonalnie przyłączyć moduł rozszerzenia Tandberg DPS Expansion, który oferuje pojemność 4,5 TB (3,75 TB w RAID 5).

Dzięki szybkiemu transferowi danych (do 220 MB/s) nowe urządzenia przyspieszają proces wykonywania operacji zabezpieczania danych, oferując niemal natychmiastowy dostęp do chronionych danych oraz redukując czas potrzebny na wykonanie backupu i odzyskanie danych. Tandberg Data poleca połączenie urządzenia Tandberg DPS1100 VTL ze zmieniaczem taśmowym Tandberg StorageLoader LTO, zaś Tandberg DPS1200 VTL jest dedykowany do pracy z bibliotekami taśmowymi serii Tandberg StorageLibrary T24 i T40+/T80+.

Nowe wirtualne biblioteki taśmowe Tandberg DPS1000 VTL są dostępne w kanale dystrybucyjnym Tandberg Data i u autoryzowanych partnerów. Standardowo dostarczane są z kartami SAS i SCSI do podłączenia modułów rozszerzenia lub zewnętrznych bibliotek taśmowych, kablami oraz zestawem do montażu w szafie przemysłowej. Systemy są chronione standardową trzyletnią gwarancją i rocznym serwisem naprawy w miejscu instalacji w następnym dniu roboczym.

Sugerowane ceny detaliczne przykładowych urządzeń (bez VAT) wynoszą:

  • Tandberg DPS1100 VTL, 3 TB (4×750 GB), 1U – 7595 euro
  • Tandberg DPS1200 VTL, 6 TB (8×750 GB), 2U – 14 595 euro
  • Tandberg DPS Expansion Controller, 4,5 TB (6×750 GB), 2U (wraz ze zintegrowanym kontrolerem RAID i kablem SAS) – 8395 euro
  • Tandberg DPS Expansion Module, 4,5 TB (4×750 GB), 2U – 6795 euro
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ