Szyfrowane przełączniki Brocade’a

0

Brocade zaprezentował dwa nowe przełączniki do sieci SAN wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Firma pokazała także długo oczekiwaną platformę do zarządzania siecią SAN, łączącą funkcjonalności oprogramowania McData Enterprise Fabric Connectivity Manager (EFCM) i Brocade Fabric Manager.

Nowe przełączniki są dostępne w dwóch modelach – wolnostojący Brocade Encryption Switch oraz FS8-18 Encryption Blade do montażu w obudowie DCX BakBone. Pierwszy z nich to 32-portowy przełącznik FC 8 Gb/s, zaś FS8-18 dostępny jest w postaci 16-portowego modułu kasetowego. Oba modele oferują szyfrowanie z prędkością 96 Gb/s i są w stanie pracować z systemami zarządzania kluczami różnych firm (w tym z NetApp Lifetime Key Management i RSA Key Manager; planowane jest też wsparcie dla HP StorageWorks Secure Key Manager).

Przełącznik Brocade Encryption Switch

Oba modele mogą być dołączone do istniejącej sieci bez konieczności przerywania jej pracy. Wspierają wiele modeli macierzy dyskowych, napędów taśmowych i wirtualnych bibliotek taśmowych. Ceny nowych szyfrowanych przełączników zależą od konfiguracji, model podstawowy, oferujący wydajność szyfrowania na poziomie 48 Gb/s, kosztuje ok. 100 tys. USD. Brocade zapowiada także, że w ciągu roku stworzy kontrolery HBA kompatybilne z nowymi przełącznikami.

Przełącznik kasetowy Brocade FS8-18 Encryption Blade

Nowe przełączniki są konfigurowane i zarządzane przy pomocy innego nowego produktu Brocade’a – Data Center Fabric Manager (DCFM) 10.0. Jest to aplikacja do zarządzania wszystkimi elementami sieci SAN – od portów w urządzeniach pamięci masowych, przez przełączniki, po kontrolery HBA w fizycznych i wirtualnych serwerach. Rozwiązanie jest w stanie zarządzać maks. 24 wieloprotokołowymi przełącznikami, 9 tys. portów przełączników i 20 tys. portów w dołączonych urządzeniach. DCFM prowadzi także monitoring wydajności w czasie rzeczywistym, ale jest w stanie także generować historyczne raporty. DCFM jest dostępny w dwóch wersjach – Enterprise (maks 9 tys. portów w przełącznikach) oraz Professional (maks tysiąc portów w przełącznikach).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ