Synology wprowadza na rynek DiskStation DS214play

0

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS214play, dwudyskowy serwer NAS przystosowany do kompleksowej realizacji funkcji centrum rozrywki.

Urządzenie zostało zoptymalizowane do obsługi multimediów i dopasowane do potrzeb użytkowników poszukujących strumieniowej transmisji wideo w wysokiej jakości, współdzielenia fotografii oraz muzyki, przy jednoczesnym zachowaniu cech w pełni funkcjonalnego, konwencjonalnego serwera NAS. Synology DS214play w locie transkoduje wideo w jakości full HD 1080p. Jest w stanie nie tylko przesyłać strumieniowo i w jakości HD programy telewizji cyfrowej oraz filmy, ale i wspiera szeroki zakres formatów, ułatwiając oglądanie wideo poprzez Apple TV, na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android oraz na komputerach bez konieczności żmudnej instalacji odtwarzaczy wideo innych producentów.

DS214play korzysta z dwurdzeniowego procesora 1.6 GHz i w konfiguracji RAID 1 uzyskuje w środowisku Windows prędkość odczytu przekraczającą 110 MB/s i zapisu ponad 100 MB/s. Wbudowana jednostka zmiennoprzecinkowa (FPU) oraz 1 GM pamięci RAM dodatkowo zwiększają wydajność urządzenia podczas obsługi multimediów oraz tworzenia miniatur fotografii. Wysokie osiągi idą w parze z energooszczędną pracą – urządzenie zużywa 11,5W podczas hibernacji dysków twardych i 28,74W podczas pracy z pełnym obciążeniem.

Synology DS214play jest wyposażony w czytnik kart SD ułatwiający korzystanie z mediów zgromadzonych na popularnych nośnikach, posiada port eSATA do podłączenia zewnętrznego dysku przechowującego − przykładowo − kopię zapasową danych, oraz dwa złącza USB 3.0 obsługujące szybką transmisję danych. DS214play wspiera mechanizm hot-swap i oferuje nowe szuflady na dyski twarde do montażu nośników od frontu bez użycia narzędzi, zapewniające wygodę podczas instalacji i gwarantujące niezawodność całego systemu. DS214play korzysta z oprogramowania DiskStation Manager (DSM) 4.3

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ