Synology prezentuje DiskStation DS213+

0

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS213+, nowy model dwudyskowego serwera NAS, zaprojektowanego jako bezpieczne, energooszczędne i bogate w funkcje rozwiązanie do przechowywania danych. Urządzenie przeznaczone jest dla małych i średnich firm.

DS213+ korzysta z dwurdzeniowego procesora 1,067GHz i w środowisku Windows oraz konfiguracji RAID 1 uzyskuje średnią prędkość odczytu danych na poziomie 110,36 MB/s, a zapisu 84,31 MB/s. DS213+ posiada także 64-bitowy, zmiennoprzecinkowy układ obliczeniowy, który znacznie przyspiesza prędkość kodowania i dekodowania w aplikacjach, od których oczekuje się szczególnie dużej wydajności, np. powiązanych z obsługą multimediów. Dodatkowo, DS213+ oferuje usprawnione rozwiązania do monitoringu wideo, obsługując 12-kanałową, strumieniową transmisję obrazu z kamer IP w wysokiej rozdzielczości, spełniając tym samym oczekiwania użytkowników biznesowych związane z bezpieczeństwem.

Synology DS213+ posiada gniazdo na karty SD do obsługi danych z wymiennych nośników, jedno złącze eSATA (podłączenie zewnętrznego urządzenia do przechowywania kopii zapasowej) oraz dwa porty USB 3.0. W odniesieniu do dysków twardych, serwer wspiera też mechanizm hot-swap. Konstrukcja obudowy tłumi generowany przez urządzenie szum, a zastosowany w DS213+ wentylator o średnicy 92 mm gwarantuje wydajny obieg powietrza – głośność serwera wynosi jedynie 19,9 dB(A), co oznacza, że jego praca jest znacznie cichsza od standardowego komputera PC.

Za zarządzanie Synology DS213+ odpowiada DiskStation Manager 4.0 (DSM 4.0), system operacyjny wykorzystywany we wszystkich serwerach Synology DiskStation.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ