Synology na cztery dyski

0

Firma Synology zaprezentowała nowy czterodyskowy serwer plików NAS DS409, przeznaczony dla użytkowników domowych i małych firm.

Serwer DS409 wyposażono w procesor 1,2 GHz, 256 MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB 2.0 i jedno eSATA. Możliwość obsługi dysków twardych o pojemności do 2 TB sprawia, że urządzenie pomieści łącznie do 8 TB danych w trybie RAID 0 lub w systemie JBOD. Wbudowany w DS409 uchwyt na dyski obsługuje zarówno modele 3,5″, jak i 2,5″. W przypadku korzystania z dysków 2,5″, podczas codziennej pracy urządzenia wentylator odpowiedzialny za chłodzenie pozostaje wyłączony. Gdy temperatura wzrośnie, wentylator uruchamia się z małymi obrotami, co zmniejsza zużycie energii i minimalizuje wibracje, a w rezultacie nie naraża zainstalowanych dysków twardych na wstrząsy oraz wydłuża ich czas bezawaryjnej pracy.

Serwer NAS Synology DS409

Oprogramowanie sterujące Disk Station Manager 2.1 współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, zapewnia integrację z Windows ADS, monitoring wideo i wygodną obsługę plików, a także udostępnia zaawansowany serwer FTP i serwer poczty elektronicznej. Zapisane na dyskach dane mogą być chronione poprzez różne metody wykonywania kopii zapasowej, w tym Encrypted Network Backup (sieciowy i szyfrowany), Local Backup (lokalny), Desktop Backup (z komputera), a także opcje RAID 1/5/6.

Przygotowywany przez Synology system Disk Station Manager 2.2, który w wersji beta ukaże się w lipcu, a w wersji finalnej we wrześniu bieżącego roku, udostępni dodatkowe funkcje odpowiedzialne za bezpieczeństwo i backup. Wbudowana zapora sieciowa zagwarantuje możliwość ustalania reguł bezpieczeństwa, a użytkownicy komputerów Mac będą mogli korzystać z Apple Time Machine, jako aplikacji zapewniającej kopię bezpieczeństwa danych na serwerze DS409.

Cena serwera Synology DS409 (bez dysków) to 1840 zł netto.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ