Symantec umieści storage w chmurze

0

Firma Symantec przedstawiła rozwiązanie Symantec FileStore do budowy skalowalnych, wydajnych, plikowych usług pamięci masowych dla przedsiębiorstw, również w modelu cloud computing o dostępie prywatnym lub publicznym. Pojedynczy system FileStore jest w stanie obsłużyć do 16 węzłów i do 2 PB pamięci masowej.

System FileStore umożliwia zwiększenie wydajności i pojemności w miarę zmieniających się potrzeb aplikacji. Firma Symantec wykorzystuje system FileStore do stworzenia plikowej architektury pamięci masowych w swojej własnej infrastrukturze w modelu chmury obliczeniowej. Przechowuje ona ponad 40 petabajtów danych od ponad dziewięciu milionów aktywnych użytkowników (jest to największe środowisko pamięci masowych w modelu SaaS na świecie). Do zarządzania tymi zasobami Symantec wykorzystuje rozwiązania Veritas Storage Foundation for Windows oraz Veritas Cluster Server. FileStore pozwala firmie Symantec świadczyć usługi kopii zapasowych online przy kosztach wielokrotnie niższych niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań dzięki wyższym wskaźnikom wykorzystania pamięci masowych oraz wyeliminowaniu planowanych przestojów, niezbędnych do zwiększenia wydajności, pojemności bądź przeprowadzenia codziennych prac administracyjnych.

Przedsiębiorstwa korzystające z FileStore mogą dynamicznie zmieniać wielkość wykorzystywanych obszarów pamięci masowych – zarówno ją zwiększać, jak i zmniejszać – bez wyłączania systemu bądź ograniczania jego dostępności. System ten umożliwia integrację z rozwiązaniami firmy Symantec w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania informacjami, takimi jak Symantec NetBackup, Symantec Endpoint Protection i Symantec Enterprise Vault. W środowisku File Store usługi te są aktywne bezpośrednio na jego węzłach, co umożliwia redukcję wąskich gardeł systemu, zwiększenie bezpieczeństwa rozwiązania i uproszczenie eksploatacji. Ponadto takie rozwiązanie redukuje wymagania sprzętowe poprzez eliminację dedykowanych zasobów na potrzeby systemów backupowych oraz systemów bezpieczeństwa.

Rozwiązanie Veritas FileStore już dostępne w sprzedaży. Jego podstawowa cena to 6995 USD za dwa węzły i dwa gniazda na procesor.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ