Symantec: nowa strategia deduplikacji

0

Symantec przedstawił nowy etap w swojej strategii deduplikacji danych, dzięki której przedsiębiorstwa będą mogły na pewien czas zrezygnować z zakupów pamięci masowych, szybciej odzyskiwać dane i uzyskiwać większy zwrot z inwestycji w wirtualizację.

Strategia firmy Symantec dotycząca deduplikacji danych opiera się na trzech etapach:
1. redukcji ilości danych poprzez przeniesienie technologii deduplikacji bliżej źródeł informacji;
2. redukcji złożoności zarządzania technologiami deduplikacji danych poprzez zapewnienie scentralizowanego zarządzania nie tylko własnych systemów, ale i systemów firm trzecich;
3. redukcji rozmiarów infrastruktury poprzez wykorzystanie deduplikacji do uzyskania większego zwrotu z inwestycji w wirtualizację serwerów (dzięki konsolidacji pamięci masowych, skuteczniejszej ochrony wirtualnych serwerów i uproszczeniu zarządzania).

Symantec zintegrował technologię deduplikacji danych w takich rozwiązaniach do zarządzania informacją, takich jak NetBackup, Backup Exec i Enterprise Vault. Producent dostarcza też interfejs OpenStorage API do integracji z urządzeniami firm trzecich zawierających technologie deduplikacji danych. Przedsiębiorstwa mogą dzięki temu usuwać nadmiarowe dane w dowolnym miejscu, dokonując jednocześnie centralizacji zarządzania w celu skrócenia czasu i zmniejszenia kosztów operacji.

Dodatkowo, rozwiązanie NetBackup PureDisk 6.6, które zostanie udostępnione pod koniec tego roku, umożliwi zwiększenie wydajności pamięci masowych dzięki dodaniu funkcji deduplikacji kopii zapasowych obrazów serwerów wirtualnych, natomiast program Backup Exec 2010, którego premiera jest planowana na koniec tego roku, zapewni integrację deduplikacji (przy użyciu technologii NetBackup PureDisk) zarówno na klientach kopii zapasowych, jak i na serwerze Backup Exec. W oprogramowaniu Backup Exec zostanie też dodany interfejs OpenStorage API umożliwiający zarządzanie urządzeniami innych firm do deduplikacji. Program NetBackup 7, który zostanie udostępniony w 2010 roku, pozwoli zintegrować usuwanie nadmiarowych danych na kliencie kopii zapasowych i na serwerze NetBackup.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ