Symantec backupuje i deduplikuje

0

Symantec zaprezentował nowe wersje swojego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych – Backup Exec 2010 i NetBackup 7. Nowością w obu programach jest wprowadzenie technologii deduplikacji oraz archiwizowania danych, a także odzyskiwanie pojedynczych informacji z baz danych Microsoft Exchange, SQL i Active Directory oraz z kopii zapasowych maszyn wirtualnych VMware oraz Hyper-V. Dodano też obsługę Microsoft Windows 2008 R2, Hyper-V R2, Exchange 2010, Windows 7 i VMware vSphere 4.0.

Oprogramowanie Symantec Backup Exec 2010 umożliwia deduplikowanie danych na różne sposoby: na kliencie (metoda ta angażuje dodatkową moc obliczeniową komputera klienckiego, ale umożliwia przesyłanie przez sieć mniejszej ilości danych), na serwerze backupu (przez sieć przesyłane są wszystkie dane, które później podlegają procesowi deduplikacji, obciążając serwer, z nie stacje klienckie) lub integruje się z urządzeniami deduplikacyjnymi firm trzecich za pośrednictwem interfejsu Symantec OpenStorage API.

Backup Exec 2010 także pozwala zautomatyzować usuwanie powtarzających się danych kopiowanych przez sieć WAN – między serwerami mediów w większych, rozproszonych środowiskach, na przykład w celu usuwania skutków awarii w zdalnych oddziałach. Dzięki zintegrowanej deduplikacji, w mniejszych oddziałach można zastąpić lokalne kopie taśmowe zdalnym tworzeniem kopii zapasowych na centralnym serwerze mediów Backup Exec lub w środowiska NetBackup PureDisk przy minimalnym wpływie na sieć.

Backup Exec 2010 umożliwia archiwizowanie danych z kopii zapasowej plików Windows i środowiska Exchange, zamiast oddzielnie pobierać je ze źródła. Dzięki wykorzystanej technologii Symantec Enterprise Vault administratorzy mogą zarządzać cyklem życia danych, aby przenosić starsze, mniej krytyczne dane do tańszych środowisk pamięciowych ustawiając dla nich automatycznie okresy retencji, a tym samym optymalizować wydajność platformy Exchange i serwerów plikowych, eliminując nadmiarowe dane na serwerze.

Symantec Backup Exec 2010 jest pierwszym rozwiązaniem backupowym, które umożliwia odzyskiwanie pojedynczych informacji z aplikacji Microsoft z jednoprzebiegowej kopii zapasowej. Dzięki temu możliwe jest skrócenie przestoju po awarii poprzez błyskawiczne przywracanie danych z Microsoft Exchange, SQL i Active Directory w środowiskach wirtualnych VMware vSphere 4.0, VMware ESX lub Microsoft Hyper-V R2. Administratorzy mogą przywrócić całą aplikację lub odzyskać pojedyncze wiadomości e-mail, skrzynki pocztowe lub pliki/foldery z poziomu maszyny wirtualnej.

Cena detaliczna Backup Exec 2010 to 1174 USD za licencję na serwer mediów wraz z podstawowym wsparciem. Pakiety Backup Exec 2010 z opcją deduplikacji i archiwizacji będą sprzedawane w cenie od 2708 do 3888 USD wraz z podstawowym wsparciem.

Backup także dla największych

Symantec NetBackup 7 to zunifikowana platforma do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych przeznaczona dla dużych firm. W najnowszej wersji uproszczono zarządzanie danymi, a – podobnie jak w Backup Exec 2010 – dzięki deduplikacji na wielu poziomach ograniczono wykorzystanie pamięci masowej i ruchu sieciowego. NetBackup zapewnia także kompletną ochronę maszyn wirtualnych, przyspieszając tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych (w tym pojedynczych plików) w środowiskach wirtualnych Hyper-V i VMware. Poza deduplikacją na poziomie klienta i media serwerze, NetBackup pomaga lepiej wykorzystać urządzenia firm trzecich uczestniczących w programie Symantec OpenStorage Technology (OST), takich jak Quantum, ExaGrid Systems, FalconStor i inni.

Zintegrowana z platformą NetBackup technologia replikacji pozwala firmom kopiować nawet o 95 procent mniej danych między różnymi lokalizacjami. Przyspiesza to znacznie przywracanie aplikacji oraz danych w przypadku awarii, a ponadto ogranicza koszty i uelastycznia zarządzanie w porównaniu z taśmowymi rozwiązaniami. NetBackup dodaje również replikację katalogu (w postaci wewnętrznej bazy danych systemu backupowego) jako standardową funkcję dostępną z głównej konsoli.

Aby pomóc klientom w centralnym zarządzaniu środowiskiem ochrony danych i zapewnić pojedynczy widok wszystkich operacji, w NetBackup 7 wprowadzono wbudowaną konsolę raportowo-administracyjną o nazwie OpsCen. Nowa konsola standaryzuje monitorowanie i raportowanie operacji na danych w produktach firmy Symantec: NetBackup, NetBackup PureDisk, Backup Exec i Enterprise Vault. Firmy mogą również wykorzystać zaawansowane funkcje analityczne i przygotowywać raporty o produktach firm trzecich za pomocą modułu OpsCenter Analytics. Taka kombinacja pozwala ograniczyć zagrożenia związane z usuwaniem skutków awarii w różnych lokalizacjach oraz ustandaryzować przeglądanie informacji dotyczących zarówno kopii zapasowych, jak i zarchiwizowanych danych.

Cena detaliczna NetBackup 7 to 7995 USD za licencję Enterprise Server i pięć licencji klienckich.

Według firmy analitycznej IDC, pojemność pamięci masowej rośnie o 48-50% każdego roku, przez co coraz więcej danych jest narażonych na ryzyko uszkodzenia, a proces usuwania skutków awarii znacznie się wydłuża. W rzeczywistości nawet 70% danych jest zduplikowanych i nikt z nich nie korzystał przez ponad niż 90 dni. Przedsiębiorstwa, które wdrożą zintegrowane rozwiązanie do deduplikacji i archiwizacji danych, mogą zaoszczędzić 20-40% kosztów pamięci masowej, a także łatwo odnajdować i przywracać krytyczne informacje, kiedy tylko ich potrzebują.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ