Symantec Backup Exec w kolejnej wersji

0

Symantec udostępnił nową wersją oprogramowania Backup Exec. Wersja 12.5 umożliwia zabezpieczanie danych i ich przywracanie w przypadku awarii także z systemów operacyjnych Windows Server 2008 (m.in. Windows Small Business Server 2008, Windows Essential Business Server 2008 i SQL Server 2008), zainstalowanych na serwerach zarówno fizycznych, jak też wirtualnych.

Backup Exec wykorzystuje technologię backupu przeznaczoną dla środowisk wirtualnych, wprowadzoną po raz pierwszy w Veritas NetBackup firmy Symantec, zapewniającą kompleksową ochronę VMware Virtual Infrastructure, Microsoft Hyper-V i konwencjonalnych systemów fizycznych z jednej konsoli. Jednocześnie Backup Exec umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych nieograniczonej liczby wirtualnych systemów operacyjnych w środowisku VMware lub Microsoft Hyper-V na dysku lub taśmie za pomocą jednego agenta.


Ponadto w Backup Exec zastosowano zgłoszony przez firmę Symantec patent technologii Granular Recovery w celu zapewnienia jednoprzebiegowego przywracania danych na poziomie pliku i obrazu z kopii zapasowej. W przeciwieństwie do rozwiązań, które wymagają sporządzenia wielu kopii zapasowych, aby możliwe było szczegółowe odtwarzanie plików i folderów i całych maszyn wirtualnych, Backup Exec umożliwia użytkownikom odtworzenie danych na poziomie szczegółowym lub poziomie obrazu za pomocą jednej kopii zapasowej, co skraca czas przywracania i zmniejsza ilość miejsca zajmowanego przez kopie zapasowe w pamięci masowej.

Backup Exec oferuje również ścisłą integrację z VMware i środowiskiem wirtualnego zarządzania Microsoft, co umożliwia administratorom uzyskanie kompletnego przeglądu środowiska wirtualnego
w interfejsie administracyjnym Backup Exec. Użytkownicy skorzystają również z automatycznej konfiguracji i instalacji VMware Consolidated Backups (VCB) bez potrzeby tworzenia ręcznych skryptów. Backup Exec zapewnia elastyczne odtwarzanie całego wirtualnego systemu, co obejmuje możliwość zmiany nazwy maszyny wirtualnej, zmianę konfiguracji sieci lokalnej (LAN) i opcjonalne uruchomienie zwirtualizowanych systemów po odtwarzaniu.

Sugerowana cena Backup Exec 12.5 wynosi 726 euro za licencję na serwer nośników. Sugerowana cena detaliczna każdego dodatkowego agenta lub opcji wynosi od 215 euro do 2332 euro. Nowy Backup Exec pojawi się w sprzedaży od 6 października 2008 r.

System Recovery dla środowisk wirtualnych

Oprogramowanie Backup Exec System Recovery 8.5 jest uzupełnieniem dla programu Backup Exec 12.5 i zapewnia dodatkową obsługę środowisk wirtualnych. Backup Exec System Recovery skraca przestój systemu dzięki możliwości przywrócenia całych systemów Windows w ciągu kilku minut w razie katastrofy lub awarii systemu, nawet jeśli odtwarzanie odbywa się w środowiskach odmiennych sprzętowo lub w środowiskach wirtualnych. Ponadto Backup Exec System Recovery pomaga użytkownikom w zarządzaniu planowymi przestojami, dzięki nowym funkcjom planowania migracji z systemów fizycznych na wirtualne (P2V).

Backup Exec obsługuje również najnowsze środowiska wirtualne, m.in. VMware ESX 3.5, Microsoft Hyper-V i Citrix XenServer 4.1 oraz umożliwia integrację z platformą zarządzania Altiris służącą do scentralizowanego tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania serwerów lub komputerów typu desktop bezpośrednio z konsoli Altiris. Za pomocą nowej wersji Backup Exec System Recovery administratorzy systemów informatycznych mogą utrwalić kopię zapasową systemu w stanie sprzed uruchomienia w celu zainstalowania dowolnego oprogramowania w systemie. Jest to szczególnie przydatne w systemach, w których niemożliwe jest prawidłowe uruchomienie systemu Windows.

Sugerowana cena Backup Exec System Recovery 8.5 to 799 euro za serwer i 53 euro za stację roboczą. Oprogramowanie będzie dostępne w sprzedaży od 6 października 2008 r.

Scentralizowane i skalowalne zarządzanie

Symantec zaprezentował również nowy Backup Exec Infrastructure Manager 12.5, w którym – dzięki zastosowanym rozwiązaniom Altiris – wprowadzono nową metodą zarządzania systemami ochrony danych. Backup Exec Infrastructure Manager upraszcza proces aktualizacji i zarządzania poprawkami instalacji Backup Exec i skraca całkowity koszt eksploatacji, dzięki scentralizowanemu wykrywaniu licencji oraz monitorowaniu zasobów i pojemności.

Backup Exec Infrastructure Manager ma interfejs oparty na sieci WWW, aby ułatwić zarządzanie infrastrukturą Backup Exec z dowolnego miejsca oraz przedstawia administratorowi systemu graficzną mapę całej instalacji Backup Exec. Ponadto Backup Exec optymalizuje wydajność zasobów tworzenia kopii zapasowych, umożliwiając klientom współużytkowanie taśm i dysków przez serwer multimediów Backup Exec, zdalne urządzenia typu NAS z obsługą NDMP i serwery Linux z niedawno udoskonaloną opcją NDMP oraz nowy Remote Media Agent for Linux Servers.

Symantec planuje udostępnienie Backup Exec Infrastructure Manager 12.5 na późną jesień 2008 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ