StorageLoader LTO-4 od Tandberga

0

Tandberg Data zaprezentował zmieniacz taśmowy StorageLoader LTO z napędem taśmowym o tzw. połówkowej wysokości LTO Half Height czwartej generacji (LTO-4 HH). StorageLoader LTO jest idealnym rozwiązaniem do backupu dla małych i średnich firm, oferującym wysoką wydajność i dużą pojemność w kompaktowej obudowie o wysokości 1U.

StorageLoader LTO jest dostępny z napędami LTO-1, LTO-2, LTO-3 oraz LTO-4 – wszystkie o połówkowej wysokości. Model z napędem LTO-4 może pomieścić taśmy o maksymalnej łącznej pojemności do 12,8 TB oraz przesyłać dane z prędkością do 576 GB/godz. (oba parametry przy uwzględnieniu kompresji 2:1). Zmieniacze są dostępne z interfejsami LVD SCSI oraz Serial Attached SCSI (SAS).

Dzięki wprowadzeniu napędów LTO-4 HH do zmieniaczy StorageLoader LTO możliwe było podwojenie ich pojemności i szybkości transferu danych, a przez to zredukowanie czasu potrzebnego na backup danych i ich ewentualne odzyskanie. Dzięki napędom LTO-4 HH możliwe jest także sprzętowe szyfrowanie zapisywanych na taśmie danych z wykorzystaniem 256-bitowego klucza Advanced Encryption Standard (AES). Daje on największy dostępny obecnie poziom szyfrowania, zapewniając tym samym ochronę danych i zgodność z regulacjami prawnymi.

Bycie zgodnym z prawem ułatwia także oferowana przez technologię LTO-4 funkcja zapisu w trybie tylko do odczytu WORM (Write Once, Read Many), dzięki której długoterminowe przechowywanie danych w wymaganej przez ustawodawcę bądź regulacje wewnętrzne w firmach postaci nie jest już problemem.

Zmieniacze taśmowe StorageLoader LTO to obecnie najbardziej efektywne rozwiązanie do ochrony danych w małych i średnich firmach. Są wyposażone w dwa czterokomorowe magazynki na taśmy, umieszczane w urządzeniu poprzez przedni panel. Także ich obsługa jest prosta – wszystkie elementy serwisowe, jak napęd taśmowy, zasilacz czy wentylatory są łatwo wymienialne, bez konieczności demontażu całego urządzenia z szafy przemysłowej. Ich metalowa konstrukcja pozwala na efektywne odprowadzanie ciepła, dzięki czemu zmieniacze mogą bezawaryjnie pracować przez długi okres czasu.

Zmieniacz taśmowy StorageLoader LTO-4 HH jest już dostępny przez sieć dystrybutorów i resellerów firmy Tandberg Data. Szacunkowa cena netto wynosi 4499 USD. Urządzenie jest objęte standardową trzyletnią gwarancją, włącznie z usługą Advanced Replacement Service (tylko na komponenty). Opcjonalnie możliwe jest przedłużenie czasu gwarancji i dokupienie dodatkowych usług serwisowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ