Storage zaszyfrowany przez HP

0

HP rozbudował ofertę HP Secure Advantage poprzez wprowadzenie nowych funkcji szyfrowania dysków i ulepszonego zarządzania kluczami do bibliotek taśm. Rozwiązania przeznaczone są dla średnich i dużych przedsiębiorstw i mają zwiększyć bezpieczeństwo danych o znaczeniu krytycznym, a także usprawnić procesy związane z zapewnieniem zgodności z przepisami.

Nowe sprzętowe funkcje szyfrujące dodane do macierzy dysków HP StorageWorks XP24000 oraz XP20000 obniżają one ryzyko naruszenia bezpieczeństwa, chroniąc dane przechowywane na każdym dysku w macierzy. Działanie tych funkcji nie zmniejsza wysokiej wydajności macierzy XP. W przypadku usunięcia lub kradzieży dysków szyfrowane dane stają się niedostępne.

Funkcje szyfrujące do macierzy XP24000 i XP20000 będą dostępne od grudnia 2008 r., przy czym możliwe będzie dodanie tych rozwiązań do stosowanych dotychczas macierzy. W Stanach Zjednoczonych cena katalogowa najtańszej wersji będzie wynosić 23 tys. USD w zależności od modelu i konfiguracji.

HP rozbudował też sprzętowe rozwiązanie Secure Key Manager (SKM), które automatyzuje zarządzanie kluczami szyfrującymi w bibliotekach taśm dla przedsiębiorstw HP LTO-4. System SKM 1.1 obsługuje teraz do 2 milionów kluczy, co umożliwia ochronę wielu bibliotek taśm i urządzeń szyfrujących zainstalowanych w przyszłości. Rozwiązanie SKM oferuje też funkcje zapewniające wysoką dostępność, które redukują „wąskie gardła” w okresach dużego obciążenia transakcjami, a także funkcje przełączania awaryjnego chroniące klucze w przypadku awarii. System SKM pomaga zagwarantować zgodność z przepisami przez oparty na tożsamości dostęp, administrację i tworzenie dziennika, trwałą archiwizację kluczy oraz automatyczną replikację kluczy dla wielu ośrodków. Nowe rozwiązanie poddano surowej kontroli pod kątem zgodności z amerykańskim standardem bezpieczeństwa FIPS 140-2.

Rozwiązanie Secure Key Manager w wersji 1.1 będzie dostępne od grudnia 2008 r. W Stanach Zjednoczonych jego cena katalogowa będzie wynosić 28,5 tys. USD.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ