Skalowalność przede wszystkim

0

HP rozpoczyna sprzedaż macierzy dyskowej średniej klasy EVA4400 wyposażonej w oprogramowanie HP StorageWorks 4400 Scalable NAS File Services do udostępniania plików w modelu NAS, pozyskane w wyniku przejęcia firmy PolyServe w lutym 2007 r. System ma się wyróżniać skalowalnością. Wprowadzenie nowego produktu jest częścią większej inicjatywy wirtualizacyjnej HP.

Macierz EVA4400 wykorzystuje trzy kontrolery plików, podwójne kontrolery macierzy i architekturę współdzielonych danych, która poprawia skalowalność, dostępność i wydajność macierzy NAS. Pojemność systemu zamyka się w zakresie od 4,8 do 96 TB. W podstawowej konfiguracji jest 12 dysków o pojemności 400 GB każdy i dwa kontrolery Fibre Channel. Maksymalną pojemność osiąga się poprzez podłączenie dysków FATA (dyski SATA z konwerterem Fibre Channel) o pojemności 1 TB zgrupowanych w 16 węzłów.

Dołączony do macierzy pakiet HP StorageWorks 4400 Scalable NAS File Services oferuje dodatkowo oprogramowanie do zarządzania i replikacji, które obsługuje systemy Windows i Linux. Użytkownik systemu otrzyma licencję na oprogramowanie Command View EVA na 5 TB oraz oprogramowanie Business Copy EVA na 1 TB. Można w nim korzystać również z innych produktów z serii EVA. Całość jest pomyślana jako kompleksowy produkt do wirtualizacji serwerów i pamięci masowych.

Przedstawiciele HP podkreślają, że skalowalność jest jedną z najważniejszych cech nowoczesnych macierzy. Wymaga tego coraz powszechniejsza wirtualizacja serwerów i pamięci masowych. Dzięki wirtualizacji można korzystać ze sprzętu, jak z elastycznych puli zasobów, które są przydzielane na żądanie. Ponieważ aplikacje mogą korzystać ze zbiorów danych z dowolnego serwera, same mogą być przenoszone z jednego serwera na drugi. Z kolei skonsolidowana architektura pozwala na łatwe skalowanie aplikacji bez zakłócania jej pracy.

HP 4400 Scalable NAS File Services pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale 2008. Cena podstawowej konfiguracji to 94 270 USD (z Windows) lub 97 630 USD (z Linuksem).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ