Serwer plików My Book Live Duo

0

Western Digital zaprezentował My Book Live Duo. To osobisty serwer plików będący połączeniem pamięci masowej i zdalnego dostępu z podwójnie zabezpieczonymi kopiami zapasowymi lub zwiększoną pojemnością dwudyskowego systemu w technologii RAID.

Kompatybilny z systemami dla komputerów Mac i PC, My Book Live Duo stale i w czasie rzeczywistym tworzy drugą kopię wszystkich plików w trybie RAID 1. Dla automatycznego backupu użytkownicy systemów Windows mogą wykorzystać dołączone oprogramowanie WD SmartWare, a posiadacze komputerów Mac mają możliwość skorzystania z programu AppleTime Machine.

W trybie „spanning”, dwudyskowy system łączy obie pamięci w jeden wolumin, działający jako pojedynczy dysk o maksymalnej pojemności. Serwer posiada procesor o taktowaniu 800 MHz i jest dostępny w pojemnościach 4 TB oraz 6 TB.

My Book Live Duo łączy się z domową siecią, aby stworzyć współdzielony magazyn danych. Umożliwia to użytkownikom dostęp do plików z każdego urządzenia podłączonego do sieci domowej, lub poprzez Internet – z dowolnego miejsca. Zdalny dostęp do My Book Live czy My Book Live Duo dostępny jest z każdego komputera poprzez stronę www.WD2go.com lub poprzez mobilne aplikacje WD dla urządzeń, takich jak iPad, iPhone, iPod touch i innych, opartych na systemie Android.

My Book Live Duo 4 TB dostępny będzie w wybranych sklepach na terenie Polski w cenie ok. 1699 zł. Przewidywana cena za pojemność 6 TB to 2049 zł.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ