Serwer NAS do szafy

0

Firma Synology zaprezentowała czterodyskowy serwer plików do montażu w szafie przemysłowej – RS409. Urządzenie jest przeznaczone dla małych firm lub grup roboczych w korporacjach.

Serwer Synology RS409 ma procesor 1,2 GHz, 256 MB pamięci RAM DDRII, dwa porty Gigabit LAN, dwa złącza USB 2.0, jedno eSATA i obsługuje do 128 równoległych połączeń. Mieści cztery dyski twarde SATA z możliwością ich wymiany podczas pracy serwera. Możliwe jest zainstalowanie w nim dysków o największej obecnie pojemności 2 TB, uzyskując łącznie do 8 TB miejsca na pliki.

Pojemność RS409 powiększyć można do 16 TB, podłączając za pośrednictwem modułu Synology RX4 i przewodu eSATA w sumie 8 dysków twardych. Miejsce na dyskach udostępniane za pomocą RX4 dostępne będzie wówczas jako niezależny wolumen. Moduł RX4 gotowy jest do pracy od razu po podłączeniu, umożliwia hibernację dysków oraz ich wymianę podczas pracy urządzenia.

Za konfigurację i sterowanie RS409 odpowiada oprogramowanie Disk Station Manager 2.1, które współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, zapewnia integrację z Windows ADS i obsługuje różne tryby RAID, a także oferuje funkcje biznesowe. Możliwe jest także wykorzystanie urządzenia RS409 jako serwer poczty e-mail, który wspiera protokół Web mail, SMTP, POP3 oraz IMAP. Serwer sieci Web umożliwia hosting do 30 stron internetowych. RS409 może także współpracować z dwiema drukarkami USB, a specjalny kreator upraszcza proces ich dodawania do systemu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ