Serwer NAS dla najmniejszych

0

Firma Synology zaprezentowała nowy model czterodyskowego serwera NAS – Synology DS410. Urządzenie zaprojektowano dla użytkowników domowych i małych firm.

Synology DS410 wyposażony jest w zmiennoprzecinkowy procesor taktowany zegarem 1.06 GHz, 64-bitową szynę pamięci, 533 MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB i jedno eSATA. W zakresie szyfrowania danych, Synology DS410 wyposażony jest w sprzętowy, 256-bitowy mechanizm AES, który odciąża jednostkę centralną w procesie zabezpieczania plików i sprawia, że urządzenie charakteryzuje się zwiększoną wydajnością w porównaniu z szyfrowaniem danych przez dedykowane oprogramowanie.


Serwer jest zarządzany poprzez wewnętrzne oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DMS 2.3), które m.in. oferuje możliwość szyfrowania przechowywanych danych 256-bitowym kluczem AES, jest też wyposażone w funkcję Synology Hybrid RAID (SHR), która – w przypadku wykorzystywania dysków twardych o różnej pojemności – umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane oraz zastosowanie odpowiedniego poziomu ochrony plików.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ