Serwer do backupu

0

EPA Systemy wprowadziła do oferty nowy serwer do backupu firmy CTERA – model C800. Wraz z dedykowanym oprogramowaniem urządzenie tworzy zintegrowane i centralnie zarządzane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych z komputerów klienckich oraz firmowych serwerów.

Serwer CTERA C800 przeznaczony jest do montażu w szafach typu RACK 1U. Obsługuje do 8 dysków twardych SATA II 3,5″ o pojemności do 3TB każdy (łącznie do 24TB przestrzeni na dane z możliwością nieograniczonej rozbudowy przez podłączenie dodatkowych dysków i macierzy). CTERA C800 wykorzystuje procesor Intel Atom D525 Dual Core oraz pamięć RAM 1GB. Serwer wyposażony jest w dwie karty sieciowe 1Gbit/s. Przepustowość w sieci osiąga 100MB/s. CTERA C800 jest dodatkowo wyposażona w redundatne zasilanie.

Do sprzedaży trafia także korporacyjna konsola zarządzająca CTERA P1200, umożliwiająca scentralizowane zarządzanie całym systemem backupu w ramach przedsiębiorstwa z wieloma oddziałami. Sprawdza się m.in. w takich placówkach, jak banki, sklepy sieciowe, urzędy. CTERA P1200 to urządzenie typu RACK 2U, obsługujące 12 dysków SATA, oferujące pojemność do 36TB. Posiada także dwie zatoki na dyski SSD, redundantne zasilanie oraz złącze sieci lokalnej. Na serwerze P1200 uruchomić można oprogramowanie CTERA Portal, które pozwala na stworzenie „prywatnej chmury” na dane, poprzez połączenie przez sieć mniejszych serwerów CTERA – modeli C200, C400 oraz C800. Dzięki temu z jednego miejsca możemy zarządzać wszystkim podłączonymi urządzeniami.

Wraz z urządzeniami CTERA użytkownik otrzymuje oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych z podłączonych komputerów oraz licencję serwerową Ctera Server Agent na Windows Server. Urządzenia, obok przechowywania lokalnych kopii zapasowych i wykonywania zdalnego backupu na dedykowanych serwerach zewnętrznych, zarządzanych przez oprogramowanie Ctera Cloud Portal, mogą jednocześnie pełnić funkcje tradycyjnych dysków sieciowych.

Serwery CTERA dostępne są w ofercie firmy EPA Systemy. CTERA C800 kosztuje 14.990 PLN netto, a CTERA P1200 ok. 27 tys. PLN netto.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ