Seagate rozpoczyna sprzedaż SSD Pulsar XT.2

0

Seagate (NASDAQ: STX) poinformował, że rozpoczął już dostawy najnowszego dysku SSD firmy – Pulsar XT.2. Produkt spełnia wymagania wydajności, integralności danych i wytrzymałości najbardziej wymagających środowisk korporacyjnych. 29 lipca firma rozpocznie również sprzedaż dysku Pulsar.2, pierwszego rozwiązania SSD w technologii Multi-Level Cell (MLC) pochodzącego od producenta pamięci masowych klasy enterprise.

Pulsar XT.2 jest 2,5-calowym rozwiązaniem SSD dla przedsiębiorstw. Zbudowany w technologii SLC, został wyposażony w interfejs 6Gb/s SAS i jest najszybszym dyskiem w ofercie Seagate. Oferuje do 400GB pamięci i jest zoptymalizowany do pracy w złożonych i wymagających środowiskach korporacyjnych, jak systemy przetwarzania transakcyjnego (OLTP), indeksowanie baz danych czy stron internetowych lub poczta elektroniczna.

W przeciwieństwie do innych dysków SSD MLC, które zostały zaprojektowane do zastosowań konsumenckich i nie oferują integralności danych oraz wytrzymałości na poziomie wymaganym przez rynek enterprise, Pulsar.2 od podstaw został zaprojektowany do złożonych, heterogenicznych, korporacyjnych środowisk pracy. Produkt ten automatycznie wykrywa oraz koryguje błędy, które mogą wystąpić w normalnej pracy dysku. Pulsar.2 oferuje do 800 GB pojemności, wysoką wydajność, integralność danych i wytrzymałość niezbędną dla zastosowań korporacyjnych. Produkt obsługuje interfejsy 6Gb/s SAS i SATA 6Gb/s.

„Większość dostawców SSD nie jest w pełni świadoma potrzeb systemów korporacyjnych” – powiedział Jim Handy, Objective Analysis. „Szybki interfejs SAS, Fibre Channel, PCIe czy IOPS na poziomie setek czy tysięcy nie wystarczają. Jeżeli SSD nie jest w stanie zapewnić integralności danych oraz niezawodności jest bezwartościowym produktem dla większości zastosowań korporacyjnych. Seagate jest bez wątpienia liderem na rynku dysków klasy enterprise. Projektując rodzinę produktów SSD Pulsar firma wykorzystała swoje bogate doświadczenie w realizacji oczekiwań klientów korporacyjnych”.

Wydajność Pulsar® XT.2 potwierdzona standardem SPC-1C

Pulsar XT.2 400GB SSD jest zgodny z rygorystycznymi standardami Storage Performance Council (SPC), organizacji założonej w celu definiowania, standaryzowania i promowania testów wydajności systemów pamięci, a także rozpowszechniania obiektywnych, weryfikowalnych informacji w branży komputerowej i wśród klientów. Wynik SPC-1C potwierdza, że Pulsar XT.2 SSD zapewnia stałą wydajność, jakiej przedsiębiorstwa potrzebują 24 godziny na dobę.

Seagate Pulsar XT.2 SSD w pełnej krasie

Zmienne obciążenie, zarządzenie danymi w tle, funkcje zapisu i kasowania, mogą powodować błędy działania SSD, uniemożliwiając spełnienie wysokich wymagań SLA. Te obawy są eliminowane przez pamięci SSD, które w rygorystycznych testach utrzymują stałą, maksymalną wydajność I/O w długim czasie.

W konfiguracji pojedynczego dysku, Seagate Pulsar XT.2 SSD uzyskał wynik SPC-1C na poziomie 20008,82 SPC-1 IOPS ze średnim czasem odpowiedzi 2,05 millisekundy w okresie 10 minut. Natomiast w teście SPC-1C Sustainability dysk uzyskał rezultat 20011,07 IOPS ze średnim czasem odpowiedzi 2,08 milisekundy w 4-godzinnym przedziale czasowym, demonstrując tym samym wyjątkową i trwałą wydajność w długim czasie.

Światowy benchmark SPC-1C, zaprojektowany dla komponentów pamięci zawiera wzorce I/O typowe dla aplikacji OLTP, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu losowego. W przeciwieństwie do testów Iometer mierzących wydajność IOPS poprzez dyskretne pomiary losowych odczytów i zapisów oraz sekwencyjnych odczytów i zapisów, testy SPC-1C mierzą komponenty pamięci dynamicznie łącząc zarówno losowy jak i sekwencyjny odczyt i zapis, najbardziej zbliżony do rzeczywistego środowiska. Wśród profesjonalistów z branży pamięci masowych SPC jest uważane za źródło niezależnych i weryfikowanych testów.

Pulsar XT.2 sprostał również wymaganiom SPC-1C w zakresie tzw. prefillling’u danych. Prefilling polega na zapisaniu losowymi danymi całej adresowalnej przestrzeni dysku. Prefilling redukuje potencjalny sztuczny wzrost wydajności, wywołany przez dostawców komponentów poprzez uszkodzenie urządzenia lub ograniczenie dostępu do części powierzchni pamięci masowej.

Szczegółowe wyniki testu Seagate Pulsar XT.2 SSD SPC-1C dostępne są na stronie www

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ