Seagate i Samsung łączą siły

0

Seagate oraz Samsung poinformowały o rozpoczęciu współpracy, której owocem ma być kontroler pamięci dla napędów SSD klasy enterprise. Firmy zamierzają połączyć technologię pamięci masowych Seagate z układami pamięci flash Samsunga.

Seagate dzierży prymat na globalnym rynku twardych dysków, natomiast Samsung jest jednym z głównych rozgrywających na rynku pamięci flash. Porozumienie zakłada, że producenci wykorzystają układ pamięci MLC NAND flash 30 nm. Większość dysków SSD dedykowanych dla przedsiębiorstw jest zbudowana w technologii Single-Level Cell (SLC). Z kolei MLC znajduje powszechne zastosowanie w dyskach konsumenckich. Samsung i Seagate postawili na MLC ze względu na niższą cenę oraz większą gęstość ulokowania danych – podwojenie pojemności przy tej samej wielkości urządzenia.

Nowy produkt pozwoli konkurować obu producentom z STEC – liderem na rynku pamięci SSD dedykowanych dla przedsiębiorstw. Jak na razie nie jest znana rynkowa premiera produktów opartych na nowym kontrolerze. Najbardziej prawdopodobny termin to ostatni kwartał przyszłego roku, choć pojawiają się opinie, że może to być nawet 2012 rok.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ