Seagate dla rynku enterprise

0

Seagate Technology przedstawił pamięci masowe skierowane na rynek enterprise. Wśród nowych produktów znajdują się dwa rozwiązania z rodziny Pulsar Solid State Drive (SSD), Savvio 15K oraz 10K oraz Constellation ES.2 dostarczający 3 TB przestrzeni dyskowej.

Pulsar.2 jest pierwszym rozwiązaniem SSD od producenta tradycyjnych pamięci masowych, zbudowanym w technologii MLC. Oferuje do 800 GB pojemności. Producent zapewnia, że w przeciwieństwie do innych dysków SSD MLC, które zostały zaprojektowane do zastosowań konsumenckich i nie oferują integralności danych oraz wytrzymałości na poziomie wymaganym przez rynek enterprise, Pulsar.2 od podstaw został zaprojektowany dla przedsiębiorstw. Produkt ten automatycznie wykrywa i koryguje błędy, które mogą wystąpić w normalnej pracy dysku. Poprzez wykorzystanie technologii MLC NAND, Pulsar.2 obsługuje interfejsy 6Gb/s SAS i SATA 6Gb/s.

Pulsar XT.2 jest 2,5-calowym rozwiązaniem SSD dla przedsiębiorstw. Zbudowany w technologii SLC, został wyposażony w interfejs 6Gb/s SAS i oferuje do 400GB pamięci. Jest to najszybszy dysk w ofercie Seagate, oferuje odczyt i zapis odpowiednio na poziomie 48K i 22K IOPS, sekwencyjny odczyt i zapis na poziomie odpowiednio 360MB/sek. i 300 MB/sek.

Pulsar XT.2 jest obecnie dostarczany producentom OEM. Oba produkty będą dostępne w kanale dystrybucyjnym na początku drugiego kwartału tego roku.

Savvio 15K.3 i Savvio 10K.5

Seagate Savvio to 2,5-calowe dyski twarde klasy enterprise. 2,5-calowe dyski twarde stają się coraz bardziej popularne w centrach danych, ponieważ maksymalizują ich możliwości bez zwiększania wykorzystanej powierzchni.

Savvio 10K.5 dostarcza najwyższą – do 900 GB – pojemność w kategorii 2,5-calowych dysków twardych przeznaczonych do kluczowych zastosowań. Umożliwia to łatwiejsze i bardziej elastyczne powiększenie przestrzeni dyskowej i możliwości zwiększana wydajności systemu. Jako jedyny 2,5-calowy dysk twardy o prędkości obrotowej 10K-rpm oferuje cztery poziomy pojemności (900 GB, 600 GB, 450GB, 300GB) oraz wybór między interfejsem 6Gb/s SAS lub Fibre Channel 4 Gb. .

Savvio 15K.3 jest zoptymalizowany dla użytkowników Tier 1. Dostępny w pojemnościach 300GB i 146GB, jest wyborem dla systemów potrzebujących wysokiej wydajności.

Savvio 10K.5 i Savvio 15K.3 mają wskaźnik niezawodności 0,44% AFR, wskaźnik MTBF na poziomie 2 mln godzin i 5-letnią gwarancję. Posiadają również funkcję ochrony informacji w celu zwiększenia integralności danych oraz opcję szyfrowania Self-Encrypting Drive (SED) do ochrony danych w fazie spoczynku. Oba modele Savvio są już dostarczane producentom sprzętu. Savvio 10K.5 będzie dostępny w kanale dystrybucyjnym w pierwszym kwartale, a Savvio 15K.3 w drugim kwartale.

Constellation ES.2 – korporacyjna pamięć masowa

Constellation ES.2 oferuje najwyższą (3 TB) pojemność spośród dysków klasy korporacyjnej, zapewniając wymaganą efektywność w zastosowaniach 24/7. Dysk Constellation ES.2 może pracować zarówno w serwerach jak i pamięciach masowych, maksymalizując wykorzystanie powierzchni przy 114TB na stopę kwadratową (0,09m2).

Constellation ES.2 wprowadza także nową funkcję RAID Rebuild dla pamięci masowych klasy enterprise. Przy bardzo pojemnych dyskach czas przebudowy RAID często się wydłuża, jednak dzięki platformie RAID Rebuild klienci mogą znacząco go skrócić.

Constellation ES.2 jest wyposażony w interfejs 6Gb/s Serial ATA (SATA) i 6Gb/s Serial Attached SCSI (SAS). Dysk jest obecnie dostarczany producentom OEM, w kanale dystrybucyjnym będzie dostępny w drugim kwartale.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ