SANsymphony-V w nowej odsłonie

0

DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, wprowadził do oferty nową wersję produktu – SANsymphony-V. Nowa edycja umożliwia działom IT wyeliminowanie barier finansowych i operacyjnych blokujących przed uruchomieniem nowych projektów związanych m.in. z wirtualizacją serwerów i desktopów.

Nowa wersja oprogramowania SANsymphony-V umożliwia wykorzystanie posiadanych przez firmy macierzy dyskowych do stworzenia środowiska, gotowego do wspierania projektów opartych na wirtualizacji. Jest to alternatywne podejście do podejmowanych często przez firmy działań obejmujących pozbycie się posiadanych pamięci masowych i kupno nowych, spełniających rygorystyczne wymogi wdrażanych systemów.

Nowe oprogramowanie pomaga uniknąć wielu problemów związanych z wydajnością, spowodowanych przez wąskie gardła w zakresie operacji wejścia-wyjścia, a które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na jakość działań systemów IT i ich przestoje. SANsymphony-V wykorzystuje – dopracowywane przez ostatnich 10 lat – zaawansowane techniki buforowania i optymalizacji wydajności, aby skutecznie obsługiwać wiele rodzajów dołączonych macierzy i przechowywanych tam danych, jak też eliminować poszczególne platformy jako pojedyncze punkty awarii. SANsymphony-V to elastyczna, otwarta platforma, pozwalająca na przydzielanie zasobów, współdzielenie ich, rekonfigurację, migrację i replikację danych, poszerzanie puli dyskowych oraz aktualizację oprogramowania bez spowolnień czy zatrzymań pracy systemu.

Wirtualizacja z wykorzystaniem oprogramowania umożliwia znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania działu IT oraz odciągnięcie administratorów od monotonnych zadań. Pozwala także na obniżenie ryzyka biznesowego – mówi George Teixeira, prezes zarządu DataCore Software

Oprogramowanie SANsymphony-V powstało także po to, aby spełnić potrzeby średnich firm i dostawców usług, szczególnie tych korzystających ze środowiska Windows Server, którzy próbują stawić czoła wyzwaniom związanym z uruchomieniem projektów wirtualizacji serwerów i desktopów.

Podczas gdy niektórzy dostawcy obecni na rynku wirtualizacji rekomendują, aby ich klienci inwestowali w zamknięte rozwiązania i konfiguracje, które do późniejszej pracy wymagają dodatkowych urządzeń, oprogramwanie SANsymphony-V uwalnia klientów od konieczności bycia uzależnionym od tylko jednego dostawcy oraz oddzielenie ich od warstwy sprzętowej. Optymalizuje też czas przetwarzania operacji wejścia-wyjścia z tradycyjnych macierzy dyskowych, które – w innym przypadku – powinny ulec wymianie. W takim środowisku, gdy zachodzi potrzeba poszerzenia udostępnianych pojemności, można zdecydować się na kupno dowolnego, najbardziej opłacalnego rozwiązania, nie będąc przywiązanym do konkretnego dostawcy.

Oprogramowanie SANsymphony-V jest dostępne poprzez autoryzowanych integratorów DataCore na całym świecie. Wraz z nową edycją uproszczono licencjonowanie i strukturę wyceny, która teraz bazuje na liczbie instancji oprogramowania oraz zarządzanej pojemności. Dostępnych jest pięć różnych modeli wyceny, aby sprostać potrzebom zarówno małych, jak też dużych firm.

Licencja na oprogramowanie, z uwzględnieniem pełnej redundancji, w konfiguracji wysokiej dostępności, zaczyna się już od 10 tys. USD. W cenę jest wliczone wsparcie techniczne w trybie 24×7. Dystrybutorem DataCore w Polsce jest firma Connect Distribution

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ