Samsung roszerza ofertę dysków zewnętrznych

0

Samsung Electronics rozszerza swoją ofertę o trzy nowe rodziny zewnętrznych twardych dysków. Nowe modele dysków, wyposażone w szybki interfejs SuperSpeed USB 3.0, oferują transfer danych z prędkością do 5 Gb na sekundę.

Nowe przenośne dyski twarde Samsung o średnicy 2,5 cala oferują do 1 terabajta (TB) pojemności. W wersji premium, oferującej do 1 TB pojemności, dostępny jest pakiet oprogramowania służącego do zabezpieczania danych. Automatycznie wykonuje ono kopie zarówno nowoutworzonych, jak i zmienianych plików. Za pośrednictwem programu SecretZone na dysku tworzy się bezpieczna, wirtualna strefa, a dane szyfrowane za pomocą programu SafetyKey udostępniane są wyłącznie po podaniu hasła.

Dla obu serii nowych dysków firma Samsung udostępni sprzedawaną oddzielnie stację dokującą, która pozwoli na wygodne podłączenie napędów do komputerów PC oraz umożliwi współdzielenie danych.

Nowością w ofercie firmy Samsung będą również duże, zewnętrzne dyski do komputerów stacjonarnych oferujące 1, 1,5 oraz 2 TB pojemności. Są one wyposażone umiejscowione na przednim panelu diody LED, które wskazują bieżący status pracy urządzenia.

Wszystkie nowe dyski pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2011 roku.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ