Rynek oprogramowania rośnie wolniej

0

Najnowsze badanie IDC dotyczące światowego rynku oprogramowania związanego z pamięciami masowymi wskazuje, że w czwartym kwartale 2008 r. – co prawda – odnotowano wzrost rok do roku (i to przez 21 kwartał z rzędu), ale jest on znacznie mniejszy niż bywało to wcześniej, bo wynosi tylko 3,6%. Światowe obroty w czwartym kwartale na tym rynku wyniosły 3,03 mld USD.

Na rynku oprogramowania wciąż przoduje EMC z udziałem na poziomie 26%. Na drugiej pozycji jest Symantec (18,3%), a na trzeciej – IBM (13,2%). Kolejne miejsca należą do firm NetApp (7,5%), HP (4,5%) oraz CA (3,7%).

Warto dodać, że ostatnio agencja IDC rozszerzyła zakres oprogramowania, którego dotyczyło badanie, aby odzwierciedlić postępujące zmiany na tym rynku. Obecnie badaniom poddawane są następujące rodzaje oprogramowania: ochrona i odzyskiwanie danych, archiwizacja (włącznie z archiwizacją poczty elektronicznej), replikacja pamięci masowych, zarządzanie pamięciami masowymi, zarządzanie sprzętem i infrastrukturą storage, systemy plików i inne.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ