RSA integruje się z chmurą Microsoftu

0

Dział zabezpieczeń firmy EMC wprowadza na rynek rozwiązanie silnego uwierzytelniania RSA SecurID dla zapewnienia bezpiecznej federacji tożsamości i kontroli dostępu do platformy Windows Azure Cloud Developer Platform oraz usługi Microsoft Office 365.

W celu zapewnienia użytkownikom większego bezpieczeństwa dostępu do usług i aplikacji typu cloud, RSA poinformował o możliwości integracji wieloskładnikowego rozwiązania uwierzytelniającego RSA SecurID z usługą Microsoft Windows Active Directory Federation Services 2.0 (AD FS 2.0). Dzięki takiej integracji przedsiębiorstwa mogą zapewnić użytkownikom bezpieczny dostęp do aplikacji internetowych w chmurze opartych na usłudze Office 365, takich jak technologia Microsoft Exchange.

Microsoft AD FS 2.0 to usługa bezpieczeństwa (Security Token Service – STS) umożliwiająca federowanie tożsamości w ramach wielu systemów informatycznych i w wielu przedsiębiorstwach. Proces ten jest realizowany poprzez centralizację uwierzytelniania i autoryzacji użytkowników, jak również mechanizm jednokrotnego logowania do aplikacji i usług internetowych, zlokalizowanych praktycznie
w dowolnym miejscu.

Integracja technologii RSA SecurID z usługą Microsoft AD FS 2.0 sprawia, że oba rozwiązania mogą wspólnie zapewnić bezpieczny dostęp do usług zdalnych lub udostępnianych w chmurze, na podstawie tożsamości udostępnianych i administrowanych przez działy informatyczne przedsiębiorstw. Technologia RSA SecurID rozwiązuje problem „słabego ogniwa” wywoływany przez zbyt proste hasła, wdrażając silne, wieloskładnikowe uwierzytelnianie. Technologia RSA SecurID została opracowana z myślą o bezpiecznym dostępie do aplikacji i sieci VPN w przedsiębiorstwach, jednak zapewnia również bardziej komfortową obsługę użytkownika, co przekłada się na większą skuteczność wsparcia technicznego oraz zarządzania tożsamościami i dostępem.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ