Riverbed Whitewater – rozszerzenie usług wsparcia i archiwizacji

0

Riverbed Technology poszerza rodzinę produktów Riverbed Whitewater przyspieszających przechowywanie danych w chmurze. Dolisty dostawców wspieranych przez Whitewater dołączył Nirvanix, czołowy dostawca usług Cloud Storage dla dużych przedsiębiorstw.

Tym samym, uwzględniając zgodność z EMC NetWorker, Quest vRanger oraz CA Arcserve, Whitewater oferuje zgodność z wszystkimi głównymi rozwiązaniami związanymi z tworzeniem kopii bezpieczeństwa.

Przy użyciu Whitewater organizacje mogą w szybki, bezpieczny i oszczędny sposób przemieszczać dane do chmury. Whitewater łączy się bezpośrednio z istniejącymi urządzeniami do tworzenia kopii bezpieczeństwa oraz z interfejsem dostawcy usług w chmurze (API). Przyspiesza to archiwizację oraz operacje odzyskiwania danych – dane są jednocześnie poddane procesowi deduplikacji oraz kompresji. W efekcie, z uwagi na mniejszy rozmiar, koszt przechowywania danych w chmurze jest niższy.

Rozwiązanie Nirvanix, oparte jest na usłudze SDN i umożliwia nielimitowany download i upload ogromnych ilości danych za stałą, miesięczną opłatę. Nirvanix składa się z łańcucha siedmiu profesjonalnych centrów przetwarzania danych – globalnej sieci ośrodków stale komunikujących się ze sobą. Klienci mogą używać systemów geo-replikacji opartych na wytcznych Nirvanix, aby wskazać dokładnie które dane powinny być zachowane lub skopiowane, a także by wskazać które dane znajdują się najbliżej użytkownika oraz tworzyć wiele kopii dokumentu w celu zwiększenia jego dostępności.

Połączenie Nirvanix i Whitewater pozwala na bezpieczną archiwizację, umożliwiając użytkownikom replikacją połączoną z łatwym i szybkim dostępem. Poziomy archiwizacji mogą być zwiększane lub zmniejszane w zależności od potrzeby, zasób danych może być optymalizowany i przyspieszany. Klient płaci tylko za to czego używa, tym samym znacząco redukuje koszty i eliminuje potrzebę zakupu drogich, zdalnych urządzeń do procesów Disaster Recovery.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ