Rekordowa gwarancja na twarde dyski

0

Samsung Electronics jako pierwszy producent na rynku, wprowadził 7-letnią gwarancję na dyski twarde. Obejmie ona przeznaczony do użytku biznesowego 3,5-calowy dysk twardy Spinpoint F1 Raid Class (F1R) SATA o pojemności od 250 GB do 1 TB. Wydarzenie to miało miejsce kilka dni po tym, jak Seagate ogłosił zmniejszenie okresu gwarancyjnego dla wybranych modeli swoich dysków z pięciu do trzech lat.

Dyski twarde Samsung F1R trafiły obecnie do dystrybucji w sugerowanej cenie detalicznej 569 zł za model 1 TB. Oferują największą dostępną na rynku pojemność przy wykorzystaniu trzech talerzy. Zostały zaprojektowane do obsługi taki aplikacji jak bazy danych, serwery sieciowe i serwery poczty email, magazynowanie danych czy systemy dozoru.

Średni czas międzyawaryjny (MTBF) dla dysków Samsung F1R został określony na poziomie do 1,2 miliona godzin. Dysk jest także odporny na wibracje dzięki kontrolerowi RV (RVC). Dodatkowo jest wyposażony w 16 lub 32 MB pamięci podręcznej, interfejs Serial ATA 3.0 Gbps, maksymalny transfer danych na poziomie 175 MB/s i kolejkowanie poleceń (NCQ).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ