Red Hat przedstawia Red Hat Enterprise Linux 7

0

Red Hat, Inc. poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux 7. Najnowsza wersja sztandarowej platformy Red Hat stanowi podstawę dla otwartej chmury hybrydowej oraz obsługuje korporacyjne obciążenia robocze w ramach infrastruktury konwergentnej.

Zbudowany z myślą o potrzebach współczesnych centrów danych oraz wymaganiach środowisk IT następnej generacji, Red Hat Enterprise Linux 7 może napędzać różnorodne korporacyjne systemy IT, od kontenerów aplikacyjnych do usług chmurowych. Technologia rozwija się dynamicznie, a innowacje pojawiają się niemal każdego dnia. Red Hat Enterprise Linux 7 oferuje klientom możliwość elastycznego spełnienia tych nowych potrzeb bez zwiększania złożoności.

Kluczowe funkcje nowo wprowadzonego systemu Red Hat Enterprise Linux 7 to między innymi:

  • Ulepszone rozwijanie, dostarczanie, przenoszenie i izolowanie aplikacji z wykorzystaniem technologii Linux Containers, w tym Dockera, we wdrożeniach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, a także w środowiskach rozwojowych, testowych i produkcyjnych.
  • Istotne ulepszenia systemów plików, w tym wykorzystanie XFS jako domyślnego systemu plików, który skaluje się do pojemności 500 TB.
  • Relacje zaufania między domenami pozwalają łatwo zapewnić użytkownikom Microsoft Active Directory bezpieczny dostęp do domen Microsoft Windows i Red Hat Enterprise Linux. Dzięki temu Red Hat Enterprise Linux może współegzystować z innymi systemami w heterogenicznych centrach danych.
  • Wydajne i bezpieczne środowiska rozwojowe i uruchomieniowe oraz narzędzia do dostarczania i diagnozowania aplikacji, zintegrowane z platformą i gotowe do obsługi kontenerów.

Red Hat Enterprise Linux 7 nie tylko dostarcza funkcji zaprojektowanych pod kątem przyszłych innowacji, ale również uwzględnia dzisiejsze potrzeby technologiczne. Firma obiecuje zapewnienie bezpieczeństwa klasy militarnej, niezawodność w zastosowaniach krytycznych, a także wydajność, łatwość użycia i funkcje, które pozwalają utrzymać ciągłą sprawność systemu, w tym m.in.:

  • Innowacyjne składniki infrastrukturalne, takie jak systemd, nowy standard zarządzania procesami, usługami, zabezpieczeniami i innymi zasobami.
  • Wbudowane profilowanie, dostrajanie i koordynowanie wydajności do optymalizowania i łatwego skalowania systemu.
  • Zunifikowane narzędzia administracyjne i branżowy standard zarządzania OpenLMI do sprawnej administracji i konfiguracji systemu.
  • Ulepszone izolowanie i zabezpieczanie aplikacji z wykorzystaniem kontenerów, które chronią zarówno przed niezamierzonymi zakłóceniami, jak i złośliwymi atakami.

Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań biznesowych firmy Red Hat, za systemem Red Hat Enterprise Linux 7 stoi system usług i wsparcia technicznego. Nowy system będzie wspierany przez poprzez szkolenia praktyczne i program certyfikacji Red Hat .

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ