ReadyDATA 516 zastąpi centrum baz danych

0

NETGEAR opracował ReadyDATA 516. To NAS dla małych i średnich firm, oferujący blokową replikację, nielimitowane migawki i deduplikację.

Urządzenie zapewnia ochronę danych od brzegu do rdzenia – w połączeniu z ReadyDATA 5200 (2 jednostkowym, 12 zatokowym NAS) albo dodatkowymi 516-tkami w montażu stelażowym. Najnowszy serwer plików jest wyposażony w usługę ReadyDATA Hybrid Cloud, czyli chmury hybrydowej, pozwalającej replikować dane bezpośrednio do chmury publicznej. Pliki można replikować także między różnymi siedzibami firmy. Wszystkie funkcje są dostępne przez dowolną przeglądarkę bezpośrednio z poziomu panelu zarządzania urządzenia bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

NETGEAR ReadyDATA 516 oferuje dla sektora MSP funkcjonalności klasy enterprise, takie jak natywną deduplikację, kompresję i dynamiczne alokowanie zasobów pamięci masowej (tzw. thin provisioning) danych blokowych (SAN) i plikowych (NAS). Oprócz tego urządzenie dostarcza nielimitowaną liczbę migawek danych blokowych i plikowych w celu ciągłej ochrony danych. Kolejne zaawansowane funkcje to zdolność do mieszania SSD i SATA w obrębie jednego woluminu, replikacja przy użyciu 128-bitowych połączeń SSL dla blokowych i plikowych danych oraz możliwość rozszerzenia pojemności podczas pracy bez konieczności ponownej konfiguracji RAID. Oprócz tego nowy Ready DATA 516 zapewnia obsługę wirtualnego interfejsu sieciowego w celu polepszenia zarządzania ruchem oraz kompatybilność z oprogramowaniem do backupu danych największych producentów takich jak Symantec, Acronis, CommVault, StorageCraft, Weem i Quest. System posiada certyfikację producentów narzędzi do wirtualizacji od VMware, Microsoft i Citrix.

Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku i kosztuje około 2500 USD netto.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ