RDX QuikStation w ofercie Veracompu

0

Oferta rozwiązań do backupu i archiwizacji danych Veracomp SA wzbogaciła się o nowe rozwiązanie RDX – bibliotekę z dyskami wymiennymi RDX QuikStation firmy Tandberg Data.

Urządzenie RDX QuikStation to wielonapędowa, podłączana do sieci biblioteka z dyskami wymiennymi wykorzystująca technologię RDX. Urządzenie oferujące do 8 TB pamięci, współpracuje z oprogramowaniem do backupu różnych producentów. RDX QuikStation może być skonfigurowane jako osiem niezależnych dysków iSCSI lub jako wirtualna biblioteka taśmowa/autoloader.

– RDX QuikStation emuluje wirtualną bibliotekę taśmową, jednak w przeciwieństwie do niej poszczególne dyski – podobnie jak taśmy w klasycznej bibliotece- mogą być wyjmowane z urządzenia i przenoszone w bezpieczne miejsce – mówi Renata Krajewska, product manager w Veracomp SA – Dostosowane jest także do skonfigurowania jako 8 niezależnych dysków iSCSI. RDX QuikStation nie posiada fizycznego robota zmieniającego nośniki, co przyspiesza znacznie proces zmiany nośników danych oraz eliminuje możliwość awarii mechanicznej tego elementu. Urządzenie, w zależności od potrzeb, może wykorzystywać nośnikii o pojemności od 160GB do 1TB.

RDX QuikStation zapewnia ekonomiczną centralizację i automatyzację ochrony danych oraz odtwarzanie w przypadku awarii. Jest to rozwiązanie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada 2 porty ethernet, 8 kieszeni RDX oraz jest w pełni zarządzane przez sieć.

QuikStation RDX jest biblioteką dyskową o wysokości 2U. Urządzenie objęte jest roczną gwarancją Tandberg Data – SecureService onsite. W pudełku znajdują się także dwa kable ethernet, zasilacz, pamięć flash USB, mocowania do szafy rackowej, przewodnik szybkiej instalacji, SecureService Activation Pack oraz karta gwarancyjna. Nośniki RDX są sprzedawane osobno.

Cena SRP urządzenia QuikStation RDX to 3149 euro.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ