Qsan TrioNAS LX U300 – systemy unified storage

0

Qsan Technology Polska przedstawił nowe rozwiązania typu Unified Storage z serii TrioNAS LX U300. Macierze dyskowe firmy Qsan TrioNAS LX U300 to rozwiązania sieciowe do przechowywania danych na poziomie plików i bloków, do których można uzyskać dostęp przez sieć Ethernet lub Fibre Channel (FC).

Nowe modele Qsan z serii TrioNAS LX U300 dla archiwizowania danych na poziomie plików obsługują protokoły komunikacyjne tj. CIFS, NFS, AFP, FTP oraz WebDAV, a dla poziomu blokowego Fibre Channel i iSCSI. W nowych modelach z serii TrioNAS LX U300 został zaimplementowany najnowszy procesor firmy Intel Xeon E3-1225 v3, który wspiera technologię Intel® Intelligent Acceleration Library (ISAL) umożliwiająca lepsze zabezpieczenie danych przy czym nie powodując spadku wydajności. Wszystkie nowe modele firmy Qsan z serii U300 w standardzie wspierają zaawansowane technologie tj. SSD caching, deduplikację oraz thin provisioning. Dodatkowo, każdy model może być rozbudowany przy pomocy dodatkowych półek z serii J100 do obsługi ponad 1 PetaBajta danych.

Rozwiązania NAS firmy Qsan mają za zadanie spełnić wymagania jakie obecnie stawiają takim rozwiązaniom firmy, dla których ważne jest, aby serwery NAS oferowały dużą wydajność i funkcjonalność w przystępnej cenie. Macierze dyskowe z serii U300, to rozwiązania klasy “mid-range”, które jako jedyne w tej półce cenowej oferują sprzętowy kontroler RAID, co przekłada się, na bardzo dużą wydajność systemu, w porównaniu do rozwiązań konkurencji.

W przeciwieństwie do innych producentów serwerów NAS, Qsan korzysta z system plików ZFS, który zapewnia konsystencję danych i zapobiega uszkodzeniu system plików, czego nie potrafi system plików EXT4 wykorzystywany przez innych producentów serwerów NAS.

Qsan TrioNAS LX U300 oferuje możliwość podłączenia do kontrolera domeny Windows Active Directory (z obsługą subdomen) i LDAP. Opatentowana technologia Unified AUTH ułatwia, zarządzanie rozwiązaniami TrioNAS LX z poziomu serwera Windows Active Directory: dzięki czemu z poziomu jednego miejsca, w sposób scentralizowany możemy zarządzać całą infrastrukturą, co znaczeni ułatwia codzienną pracę administratorom IT.

Wszystkie operacje wykonywane na danych w serwerach NAS z serii U300 są monitorowane i zapisywane, więc w każdej chwili możemy zweryfikować, kto, kiedy i co robił z danym plikiem. Serwery U300 są gotowe do pracy natychmiast po stworzeniu pierwszej storage pool, nie musimy czekać, aż RAID się zsynchronizuje jak to ma miejsce w przypadku rozwiązań konkurencji.

W skład serii TrioNAS LX U300 wchodzą dwa modele:
U300-P10-S316: 1GbE x 7, 16 dyskowa obudowa rack

U300-P10-S424: 1GbE x 7, 24 dyskowa obudowa rack

Do których można dodać opcjonalnie dwa porty 10GbE x 2 lub dwa porty FC 8 Gb

Każdy z modeli jest dostępny w dwóch wersjach 3U16dyskowy i 4U24dyskowy, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją nowych modeli.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ