QNAP TS-639 Pro już w Polsce

0

Do sprzedaży w Polsce trafił już sześciodyskowy model serwera plików TS-639 Pro firmy QNAP, zapowiedziany w grudniu przez wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce, firmę EPA Systemy.

QNAP TS-639 Pro obsługiwany jest przez procesor Intel 1,6 GHz i 1 GB pamięci DDR-II. Oprócz tego serwer oferuje podwójne łącze sieciowe Gigabit Ethernet, tryb RAID 0/1/5/6/5+, a także funkcję zwiększania pojemności i zmiany trybu RAID-u on-line (bez utraty danych). QNAP TS-639 Pro ma również inne zabezpieczenia: politykę automatycznego blokowania IP, wysyłanie alarmowych SMS-ów oraz obsługę certyfikatów SSL.

Serwer TS-639 Pro obsługuje także protokół iSCSI z Thin Provisioning – jest to możliwość dołączenia do serwera do 8 urządzeń iSCSI Target, które mogą być wykorzystywane jako rozszerzenie pojemności serwera głównego lub jako miejsce do zapisywania kopii zapasowych z aplikacji zainstalowanych na serwerach znajdujących się w sieci. Funkcja Thin Provisioning umożliwia elastyczny przydział miejsca na serwerze dla aplikacji, niezależnie od rzeczywistej pojemności urządzenia. Poza tym, serwer obsługuje szyfrowanie wolumenu AES 256-bit, które zabezpiecza dane na dysku – dostęp do nich jest możliwy tylko po wprowadzeniu prawidłowego hasła i loginu. Kradzież urządzenia lub dysków nie stanowi zagrożenia dla poufności zapisanych tam Informacji.

Wbudowany w urządzenie panel LCD pozwala na konfigurację trybu RAID, wyświetlanie informacji o systemie oraz zapewnia podstawową obsługę serwera. W TS-639 Pro zaimplementowane są również uniwersalne funkcje takie, jak serwer FTP, obsługa DDNS, serwer WWW z wbudowanym phpMyAdmin, Joomla, MySQL/SQLite, php.ini (możliwość edycji), serwer MySQL oraz serwer wydruku (do 3 drukarek) itp. Wszystkie funkcje są dostępne dla użytkowników systemów Linux, Unix, Mac oraz Windows.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ