Promise Pegasus2 – pierwszy system storage RAID 5 ze złączem Thunderbolt 2

0

Nowe rozwiązanie DAS (Direct Attached Storage) firmy Promise powstało z myślą o użytkownikach zajmujących się tworzeniem kontentu multimedialnego, takich jak fotografowie, graficy, animatorzy czy montażyści wideo. Pegasus2 to system pamięci masowej, dedykowany do pracy z najnowszą generacją komputerów Apple Mac Pro, wyposażonych w interfejs Thunderbolt 2.
Działający dwukierunkowo interfejs Thunderbolt ma przepustowość 20 Gb, która umożliwia jednoczesneprzesyłanie i odtwarzanie plików o dużej objętości, takich jak animacje 3D czy pliki wideo w formacie 4K.Pegasus2 w pełni wykorzystuje zalety, jakie oferuje standard Thunderbolt 2, zapewniając bardzo wydajną powierzchnię dyskową do przechowywania materiałów wideo w jakości 4K przeznaczonych do edycji, post-produkcji czy broadcastingu.
Pegasus 2 został zoptymalizowanym pod kątem przesyłania materiałów wideo, dzięki czemu oferuje bardzo dużą wydajność, niezbędną wszędzie tam, gdzie tworzy się materiały dla rynku mediów i rozrywki. Łączy bezpieczeństwo przechowywania danych, mobilność (dzięki kompaktowej obudowie) oraz szybkość i wszechstronność

Thunderbolt 2. Pegasus 2 jest zewnętrznym rozwiązaniem storage ze sprawdzoną ochroną RAID, które może zostać wykorzystane przez działy marketingu czy agencje reklamowe, tworzące bogate treści multimedialne, takie jak szkolenia czy spoty reklamowe. Pegasus 2 sprawdzi się środowiskach CAD czy CAE.

Najważniejsze cechy:

  • Maksymalna przepustowość Thunderbolt 2 (20Gb/s) z nowymi Mac Pro
  • Wsparcie jednoczesnego udostępniania, edycji i backupu wideo w 4K
  • Podwójny port Thunderbolt do szeregowego połącznia obudowy Pegasus, monitora Apple Thunderbolt Display lub urządzenia z Mini DisplayPort
  • Wyjmowane kieszenie na dyski dla łatwiejszego dostępu i serwisowania
  • Zaawansowana sprzętowa ochrona RAID
  • Duża pojemność do archiwizowania projektów i tworzenia bibliotek cyfrowych
  • Kable Thunderbolt w zestawie

Seria Pegasus 2 jest już dostępna w Alstor w następujących konfiguracjach: R4 (4 x 2TB), R6 (6x 2TB i 6x 3TB) oraz R8 (8x 3TB i 8x 4TB). Ceny rozpoczynają się od 5300zł brutto.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej Alstor

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ