Promise Pegasus – pamięć masowa dla Mac

0

Urządzenia NAS Promise Pegasus R4 i R6 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje technologia Thunderbolt. Umożliwia ona podłączenie zewnętrznych urządzeń za pomocą jednego kabla, który zapewnia szybki transfer danych i natychmiastowe działanie.

Technologia Thunderbolt to wynik współpracy laboratoriów Apple i Intel. Punktem wyjściowym do badań było stworzenie rozwiązania, które umożliwi szybki przesył danych i podłączanie urządzeń
w trybie plug&play. Thunderbolt pozwala korzystać z dwóch kanałów o przepustowości 10Gb/s (1,25GB/s) w obu kierunkach poprzez jedno złącze. Oznacza to, że dane są przesyłane o 20 razy szybciej niż w przypadku USB 2.0 i do 12 razy szybciej niż w przypadku FireWire 800.

Thunderbolt wykorzystuje dwa interfejsy szybkiej transmisji danych – PCI Express i DisplayPort.
PCI Express łączy wszystkie wysokowydajne komponenty Maca. Z tego względu możliwe jest podłączenie na przykład macierzy RAID czy urządzeń do przechwytywania wideo bezpośrednio do Maca i skorzystanie z wydajności jaką oferuje PCI Express. Natomiast DisplayPort jako już poniekąd standard dla transmisji obrazów w jakości high-resolution pozwala na bezpośrednie podłączenie do interfejsu Mini DisplayPort źródeł DVI, HDMI czy VGA.
Urządzenia Promise Pegasus są gotowe do użycia natychmiast po rozpakowaniu z pudełka. Również zarządzanie nie stanowi w tym przypadku problemu, gdyż oprogramowanie zaprojektowano specjalnie z myślą o użytkownikach Mac OS X.

Główne cechy urządzeń:
– wsparcie do 4 (Pegasus R4) do 6 (Pegasus R6) dysków SATA;
– porty z technologią Thunderbolt o przepustowości 10Gb/s (1.25GB/s);
– obsługa RAID 0, 1, 5, 10;
– transfer ponad 500MB/s (Pegasus R4)/800MB/s (Pegasus R6);
– pojemność:
– Pegasus R4:
+ 4x 1TB Model: 4TB RAW (2.7TB sformatowane z HFS+);
+ 4x 2TB Model: 8TB RAW (5.7TB sformatowane z HFS+);
– Pegasus R6:
+ 6x 1TB Model: 6TB RAW (4.7TB sformatowane z HFS+);
+ 6x 2TB Model: 12TB RAW (9.7TB sformatowane z HFS+);
* wsparcie dla Time Machine w MacOS X.

Ceny urządzeń zaczynają się od 655 EURO netto.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ