Premiera Synology DiskStation DS712+

0

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS712+, nowy, dwudyskowy serwer NAS, opracowany z myślą o małych i średnich firmach.

DS712+ wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1.8GHz. Dzięki funkcji Link Aggregation i w trybie RAID1, uzyskiwana prędkość odczytu jest o 60 proc. większa w porównaniu z poprzednim modelem i wynosi 180,91MB/s, a średnia prędkość zapisu osiąga 105,59MB/s. W celu zagwarantowania nieprzerwanego dostępu do przechowywanych danych, urządzenie wspiera funkcję hot swap, a dostęp do dysków twardych uzyskujemy od frontu urządzenia. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią dwa porty Gigabit LAN ze wsparciem mechanizmu failover.

Wprowadzenie takich udoskonaleń, jak dwustronne otwory wentylacyjne i większy wentylator o przekątnej 92 mm, sprawiło, że obieg powietrza w DS712+ stał się bardziej efektywny, a zarazem cichszy – głośność urządzenia zredukowano do poziomu 19,2dB(A). Mniejsze jest także zapotrzebowanie na energię elektryczną – serwer do pracy potrzebuje 27,5W, a gdy dyski twarde przejdą w tryb hibernacji, zużycie spada do 17,6W.

DS712+ oferuje wsparcie dla iSCSI i sprawdza się jako magazyn danych dla głównych rozwiązań do wirtualizacji, w tym VMware vSphere™, Citrix XenServer oraz Microsoft Hyper-V. Gwarantuje również pełną zgodność z protokołami ADS oraz LDAP, a także Windows ACL, zapewniając łatwe zarządzanie przywilejami i prawami dostępu.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ