Premiera nowego serwera NAS – model Synology DS411

0

Firma Synology zaprezentowała czterodyskowy serwer NAS DiskStation DS411. Urządzenie dedykowane jest do obsługi grup roboczych w firmach oraz biurach.

DS411 w testach, przy zastosowaniu trybu RAID 5 i w środowisku Windows®, DS411 oferuje średnią prędkość odczytu na poziomie 105MB/s, a zapisu 47MB/s. Podczas pracy, przy pełnym obciążeniu, serwer pobiera zaledwie 29,7W energii, w trybie hibernacji zużycie energii spada do 11,0W.

W modelu DS411, automatyczny mechanizm zarządzania trybami RAID, bazujący na systemie Synology Hybrid RAID (SHR), optymalizuje możliwość wykorzystania pojemności dysków twardych zamontowanych w serwerze NAS. Dostępny jest także tryb manualny, pozwalający zaawansowanym użytkownikom dobrać właściwy do potrzeb tryb RAID.

DS411 wyposażony jest w mechanizmy chroniące gromadzone pliki, w tym pełne wsparcie dla Windows ACL, nadawanie praw dostępu do współdzielonych katalogów, obsługa bezpiecznych połączeń HTTPS, FTP poprzez protokół SSL itp. DS411 wyposażony jest także w firewall, automatyczną blokadę niepożądanych numerów IP i obsługę haseł o zwiększonej sile, co zwiększa odporność na ataki ze strony hackerów. Całość uzupełnia sprzętowy mechanizm kodowania 256-bitowym kluczem AES.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ