Poszerzona rodzina Netgear ReadyNAS

0

Netgear rozszerzył swoją ofertę pamięci masowych o mały serwer NAS przeznaczony do montażu w szafach przemysłowych i oprogramowanie do zdalnego dostępu.

Macierz dyskowa ReadyNAS 2100 ma wysokość 1U i umożliwia zamontowanie do 4 napędów dyskowych. ReadyNAS 2100 oferuje wszystkie funkcje wolnostojącego czterodyskowego napędu ReadyNAS NVX przeznaczonego dla rynku SMB. System wykorzystuje innowacyjną modularną formę w postaci zintegrowanej płyty systemowej „X-CHANGE” z zasilaniem i wentylatorami. Obudowa o głębokości 12 cali ułatwia serwisowanie i umożliwia łączenie urządzeń tylnymi panelami.

Netgear ReadyNAS 2100

ReadyNAS 2100 oferuje obsługę plików (NAS) i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows, UNIX/Linux i Mac OS X. System operacyjny ReadyNAS RAIDiator współpracuje z protokołem Apple Filing Protocol (AFP), umożliwiając korzystanie z oryginalnych plików Mac bez jakichkolwiek ograniczeń, jak również Time Machine w systemach Mac OS X Leopard.Funkcja ReadyNAS Remote pozwala użytkownikom przenosić pliki poprzez „przeciąganie” między komputerami z systemami Mac i Windows oraz pamięciami ReadyNAS.

ReadyNAS 2100 z dyskami o pojemności 2 TB będą dostępne od czerwca 2009 r. w cenie netto od 1899 USD. Model z 8 TB przestrzeni dyskowej będzie dostępny pod koniec roku. Wszystkie systemy ReadyNAS są standardowo wyposażone w oprogramowanie ReadyNAS Remote. Do urządzenia dokładana jest 30-dniowa, darmowa wersja ReadyNAS Vault. Systemy ReadyNAS chronione są pięcioletnią gwarancją.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ