Polacy nie gęsi i swój backup mają

0

Polska firma Team Solutions – twórca popularnego serwisu Chomikuj.pl – przygotowała usługę backupu online – Auto-Backup.pl. Usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych plików i przesyłania ich na bezpieczne serwery w centrum danych została zaprojektowana z myślą o użytkownikach indywidualnych oraz najmniejszych firmach.

Oprogramowanie do obsługi konta backupu online dostępne jest bezpłatnie ze strony www.auto-backup.pl. Po założeniu konta i zdefiniowaniu zadań backupowych program samodzielnie dba o wykonywanie kopii zapasowych. Cały proces odbywa się w tle pracy komputera – Auto-Backup.pl automatycznie wykrywa nowe i zmienione pliki, wykonując ich kopię we wskazanych przez użytkownika okresach czasu. Na serwerach można także przechowywać kilka archiwalnych wersji tego samego dokumentu.

Po pierwszym wykonaniu pełnych kopii, program samodzielnie, automatycznie porównuje sumy kontrolne plików, dzięki czemu kolejny raz wysyłane są jedynie te, które się zmieniły, przez co wykorzystanie łącza jest minimalizowane. Auto-Backup.pl wykorzystuje certyfikaty SSL i algorytmy szyfrowania TLS oraz AES, przez co zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa przesyłanych i przechowywanych plików. Backupowane dane są przechowywane w sieci 80 bezpiecznych serwerów w kilku centrach danych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Korzystanie z programu i usługi o podstawowych parametrach jest bezpłatne. Bardziej wymagający użytkownicy mogą kupić abonament w wersjach o pojemności 3 lub 30 GB, a także wersji nielimitowanej. Koszt kwartalnego abonamentu dla wersji 3 GB to 9 zł. Cena w przeliczeniu na 1 GB przechowywanych danych w różnych wariantach abonamentu waha się od 43 gr do 1 zł miesięcznie. W przypadku nielimitowanej wersji cena ta może być jeszcze niższa, np. 1 GB kosztuje ok. 20 gr miesięcznie przy 100 GB przechowywanych plików.

Operator usługi – firma Team Solutions – jest także organizatorem akcji Chrońpliki.pl, której serwis Storagefocus jest patronem medialnym.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ