Pojemne dyski SSD w macierzach EMC

0

EMC wprowadził do oferty nową, drugą generację napędów SSD Enterprise Flash o pojemności 200 i 400 GB, przeznaczonych do montażu w macierzach EMC Symmetrix DMX-4. EMC jako pierwsza zastosowała tę technologię w macierzach dyskowych klasy korporacyjnej w roku 2008. Podobne napędy, ale przeznaczone do współpracy z macierzami EMC CLARiiON i EMC Celerra zostaną wprowadzone do sprzedaży w późniejszym okresie obecnego roku.

Według producenta, dzięki wzrostowi pojemności pojedynczego napędu, jego średnia cena za gigabajt (w porównaniu z tradycyjnymi dyskami Fibre Channel) została zredukowana o 76% w ciągu ostatniego roku. Dzięki temu wybór dysków SSD stał się jeszcze ciekawszą alternatywą dla najbardziej wymagających aplikacji, potrzebujących bardzo szybkich dysków. Dzięki takim dyskom nastąpiło też ogromne zmniejszenie poboru mocy na transakcję – aż o 98%.

Dyski SSD zbliżają się już też swoimi pojemnościami do tradycyjnych dysków Fibre Channel. W tej chwili mamy dyski SSD o pojemnościach 200 i 400 GB z interfejsem FC 4 Gb, do niedawna w ofercie były tylko napędy o pojemnościach 73 i 146 GB z interfejsem FC 2 Gb. Wśród twardych dysków najbardziej pojemnym napędem jest Seagate Cheetah 15K.7 – oferuje 600 GB i 15 tys. obrotów na minutę. Jednak najbardziej pojemnym dyskiem, jaki EMC oferuje dla macierzy Symmetrix, jest 450 GB, a to już prawie o krok od pojemności dysku SSD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ