Plasmon będzie sprzedany inwestorowi?

0

8 września br. zarząd firmy Plasmon zaprezentował roboczy raport odnoszący się do roku finansowego, który skończy się 31 marca 2009 r. Prognozy nie są pomyślne. Wśród analityków pojawiają się opinie, że Plasmon wkrótce może zostać sprzedany i to za tylko 25 mln USD.

W raporcie czytamy, że nakreślona w lutym 2008 r. strategia działań firmy Plasmon zostaje utrzymana, ale sprzedaż w pierwszym kwartale roku finansowego jest niezadowalająca – 20% poniżej oczekiwań zarządu. Tym samym zarząd obniżył plany przychodów spółki na cały rok oraz zapowiedział wdrożenie nowego programu redukcji kosztów i restrukturyzacji finansowej. Przyznał też, że firma wymaga dodatkowego zastrzyku finansowego i że rozpoczęto już odpowiednie działania w tym zakresie.

Zarząd Plasmona nie podaje żadnych szczegółów, przyznał jednak, że prowadzone są rozmowy z jednym z amerykańskich inwestorów, który jest zainteresowany kupnem znacznego pakietu akcji producenta za ok. 25 mln USD. Kwota ta miałaby pomóc stanąć firmie na nogi, ale przy jednoczesnym braku innych zainteresowanych inwestorów, może prowadzić do całkowitej sprzedaży spółki.

Plasmon jest doskonale znanym w branży producentem systemów archiwizacji na nośnikach optycznych i magnetooptycznych. Jednak od kilku lat ma poważne problemy. Klienci nie są zainteresowani inwestowaniem w niszową technologię optyczną UDO pozwalającą na tworzenie archiwów, które mogą być przechowywane przez wiele lat. W listopadzie 2007 r. Steve Murphy zastąpił Nigela Streeta na stanowisku prezesa firmy. Murphy był wcześniej prezesem firmy Softek, która za 150 mln USD została sprzedana IBM-owi. Czy w Plasmonie także doprowadzi do sprzedaży firmy?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ