Pionierski serwer NAS Netgeara

0

Netgear zaprezentował nowy wielozadaniowy serwer ReadyNAS Pro Pioneer Edition przeznaczony dla rynku SOHO. Serwer umożliwia udostępnienie w sieci LAN lub WAN do 9 TB przestrzeni dyskowej dla systemów Windows, Mac OS i Linux.

ReadyNAS Pro Pioneer Edition mieści się w kompaktowej, biurkowej obudowie i obsługuje do sześciu dysków SATA I lub SATA II, montowanych w sześciu zamykanych zatokach z możliwością odłączania i podłączania w trakcie pracy urządzenia. Trzy porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie napędów ze złączem USB lub drukarek. Serwer do sieci może być podłączony przez dwa nadmiarowe, gigabitowe porty Ethernet.


Dyski w macierzy ReadyNAS Pro Pioneer Edition można skonfigurować w X-RAID2 oraz RAID 6 zapewniając ochronę danych na wypadek awarii nawet dwóch dysków.

Konfiguracja serwera ReadyNAS Pro Pioneer Edition następuje za pośrednictwem interfejsu graficznego w przeglądarce. Ponadto, urządzenie wyposażono w ekran LCD wyświetlający najważniejsze dane o statusie systemu oraz układ aktywnego nadzoru, który stale monitoruje system i informuje administratora sieci poprzez e-mail o ewentualnych nieprawidłowościach lub awariach dysków.

Netgear ReadyNAS Pro Pioneer Edition RNDP600E oferowany jest z pięcioletnią gwarancją sprzętową. Urządzenie będzie dostępne na rynku polskim na przełomie lutego i marca w sugerowanej cenie netto 1692,85 USD.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ