Pierwsze dyski z USB 3.0

0

Podczas imprezy Intel Developers Forum firma LucidPort Technology – twórca kontrolerów SuperSpeed USB i Wireless USB – zaprezentowała pierwsze na świecie, w pełni funkcjonalne zewnętrzne twarde dyski podłączane przez port SuperSpeed USB 3.0. Urządzenia już wkrótce będą dostępne w ofercie firm Netac Technology, MacPower, Good Way Technology oraz SSI Computer Corp.

Dyski oparte na stworzonym przez LucidPort kontrolerze USB300 USB 3.0-to-SATA osiągają transfery do 250 MB/s (dostępne obecnie napędy USB 2.0 – od 25 do 35 MB/s). Urządzenia USB 3.0 są w pełni kompatybilne wstecz i działają ze wszystkimi sterownikami dostępnymi w systemach operacyjnych Windows, Linux czy MacOS.

Twórcy nowego standardu szacują, że bardzo szybko zyska on popularność. Prawdopodobnie już w przyszłym roku większość zewnętrznych urządzeń peryferyjnych będzie oferowanych w standardzie USB 3.0, ale o jego popularności będzie można powiedzieć dopiero wtedy, gdy zagości on na płytach głównych wszystkich sprzedawanych komputerów stacjonarnych i laptopów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ