Oracle ułatwia migrację danych i aplikacji do chmury

0

Producent zaprezentował konwergentną pamięć masową Cloud Converged Storage, która dzięki oprogramowaniu Oracle ZFS Cloud umożliwia łatwe przenoszenie danych i aplikacji do chmury.

Rozwiązanie zaprezentowane przez Oracle zdejmuje z użytkowników obowiązek samodzielnego przeprowadzenia integracji rozwiązań lokalnych z chmurą publiczną oraz zarządzania środowiskami złożonymi z elementów o różnych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa oraz różnych zespołów pomocy technicznej, standardów branżowych i kompetencji. Klienci nie będą też mieć problemów z zapewnieniem całkowitej widoczności, diagnostyki i wsparcia infrastruktury informatycznej. Dotychczas problem polegał na tym, że dostawcy lokalnej pamięci masowej NAS nie są w stanie zaoferować takiego poziomu konwergencji i korzyści ekonomicznych, ponieważ nie dysponują chmurą publiczną. Z kolei dostawcy chmury publicznej nie mają lokalnych systemów pamięci masowej NAS o wysokiej wydajności.

Klienci Oracle mogą używać pamięci masowej Cloud Converged Storage jako elastycznej pamięci masowej dla aplikacji, na potrzeby wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania po awarii, tworzenia i testowania oprogramowania, archiwizowania aktywnych danych, przechowywania repliki obrazu stanu, a także do prac programistycznych i eksploatacji. Rozwiązanie udostępnia pojedynczy interfejs API do aplikacji lokalnych i aplikacji w chmurze Oracle Storage Cloud oraz do łatwej migracji obciążeń. Użytkownicy mogą korzystać z danych zarówno za pomocą lokalnych urządzeń Oracle ZFS Storage Appliance o wysokiej wydajności, jak i w chmurze Oracle Storage Cloud bez żadnych zmian w aplikacjach.

Najnowsza aktualizacja obejmuje również szereg innowacji w urządzeniu Oracle ZFS Storage Appliance, które rozszerzają możliwości dynamicznej automatyzacji Oracle Database oraz dziesięciokrotnie zwiększają produktywność administratorów baz danych. Do urządzenia dodano również pule pamięci all-flash, aby przyspieszyć działanie aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym. Nowe udoskonalenia to m.in.:

  • Protokół pamięci masowej Oracle Intelligent Storage Protocol 2.0: zapewnia automatyzację dla bazy danych Oracle i Oracle ZFS Storage Appliance: zawiera nowe funkcje, które zwiększają wydajność Oracle Database, redukują konieczność manualnego dostrajania pamięci masowej dzięki automatyzacji oraz upraszczają optymalizację pamięci masowej bazy danych.
  • Pule pamięci masowej all-flash zwiększają wydajność aplikacji: zapewniają bezproblemową skalowalność od 16 TB do 2.4 PB pojemności i przepustowość ponad 34 GB/s niezależnie od protokołu dostępu.
  • Ochrona danych w skali chmurowej: urządzenie pamięci masowej Oracle ZFS Storage Appliance zapewnia najlepsze na rynku tworzenie kopii zapasowych (ponad 62 TB na godzinę) oraz odtwarzanie danych w tempie 60 TB na godzinę dzięki technologii Infiniband, Ethernet i Fibre Channel.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ