Oracle inwestuje w InfiniBand

0

Oracle poinformował o inwestycji w firmę Mellanox Technologies ― dostawcę kompleksowych rozwiązań sieciowych dla serwerów i systemów pamięci masowej. Oracle nabył na rynku otwartym 10,2% akcji zwykłych partnera. Nabywca zapewnia, że dokonał zakupu wyłącznie w celach inwestycyjnych, aby umocnić wspólne zainteresowanie przyszłością technologii InfiniBand.

Matryca przełączająca InfiniBand firmy Mellanox to jedno z najlepszych rozwiązań tego typu dla korporacyjnych centrów przetwarzania danych i na potrzeby obliczeń o wysokiej wydajności. Strategiczna współpraca firm Oracle i Mellanox ma charakter długoterminowy, co pozwala firmie Oracle wykorzystywać produkty InfiniBand firmy Mellanox do wytwarzania rozwiązań Oracle, takich jak Exadata i Exalogic.

Firma Mellanox wybrała system Oracle Solaris jako główną platformę operacyjną, którą zamierza obsługiwać, aby pomóc w zaspokojeniu rosnącego popytu klientów. Mellanox będzie nadal współpracować, poza firmą Oracle, również z wszystkimi innymi dostawcami technologii, takimi jak Dell, HP, IBM, aby maksymalnie spopularyzować matrycę przełączającą InfiniBand i doprowadzić do tego, aby stała się ona technologią preferowaną przez centra przetwarzania danych.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ