Oprogramowanie do kasowania danych firmy Kroll Ontrack

0

Kroll Ontrack opracował nową wersję oprogramowania do kasowania danych, przygotowaną w oparciu o najnowsze standardy zatwierdzone przez NATO i służby bezpieczeństwa.

Ontrack Eraser 4.0 pozwala na niszczenie plików nawet z 200 nośników jednocześnie, kasowanie dużych wolumenów danych z różnorodnych środowisk – m.in. komputerów stacjonarnych, laptopów, serwerów czy systemów pamięci masowej oraz – po raz pierwszy – usuwanie cyfrowych informacji z wirtualnych maszyn VMware.

W porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania Ontrack Eraser 3.0.1.3, która otrzymała prestiżową akredytację NATO dotyczącą niszczenia danych tajnych i poufnych, główne udoskonalenia Ontrack Eraser 4.0, to m.in. możliwość kasowania danych z maszyn wirtualnych VMware oraz nowe funkcje raportowania i zarządzania bezpieczeństwem. Pozwoli to biznesowym użytkownikom na przeprowadzanie skomplikowanych procesów kasowania dużych wolumenów danych.

Najważniejsze zmiany, jakie w wprowadzono w Ontrack Eraser 4.0, to m.in.:

– Funkcja kasowania danych z systemów VMware: program kasuje dane z systemów VMware, zapewniając tym samym możliwość bezpiecznego i całkowitego usunięcia informacji ze środowisk wirtualnych.

– Zwiększona wydajność: możliwość jednoczesnego niszczenia danych nawet z 200 nośników.

– Rozbudowany system raportowania: tworzenie raportów zawierających dane na temat dysku twardego, numeru seryjnego, modelu oraz zastosowanego algorytmu kasowania, umożliwiające przedsiębiorstwom uzyskanie informacji przydatnych do udokumentowania procesów dla celów proceduralno-prawnych.

– Nowa konsola administracyjna: gwarantująca usprawnione zarządzanie użytkownikami i kontrolę uprawnień użytkowników do niszczenia dysków.

Ontrack Eraser 4.0 jest dostępny w formie licencji ilościowej. Koszt licencji standard 50 umożliwiającej usunięcie danych z maksymalnie 50 nośników, to 1699 zł netto.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ