Nowy Snap Server od Overlanda

0

Firma Overland Storage zaprezentowała nowy serwer NAS – Snap Server 620. To pierwszy model z tej rodziny po odkupieniu jej od Adapteca za 3,6 mln USD w lipcu br. W nowym serwerze rozbudowano funkcjonalność systemu GuardianOS oraz oprogramowania do replikacji i backupu.

Snap Server 620 jest oparty na serwerze z dwurdzeniowym procesorem AMD Opteron, dzięki czemu – jak podaje producent – jest szybszy o 63% od swojego poprzednika, modelu Snap Server 520. W samym serwerze można zainstalować do czterech dysków SATA II, a także dołączać półki dyskowe Snap Expansion S50, dzięki którym łączna pojemność może wzrosnąć do 88 TB. Cena serwera w podstawowej wersji (1 TB) to ok. 7 tys. USD.

Snap Server 620

Wraz ze Snap Serverem 620 została zaprezentowana nowa wersja systemu operacyjnego GuardianOS 5.0 opartego na jądrze Linuksa 2.6, obsługującego wszystkie urządzenia z tej rodziny. W nowym systemie zwiększono poziom bezpieczeństwa danych, a także wprowadzono możliwość przechowywania danych przez większą liczbę systemów operacyjnych (Windows, Unix, Linux oraz Mac OS). Użytkownicy mogą też teraz konfigurować dyski w macierzy w RAID 6 oraz 10.

Overland zaprezentował także nową wersję oprogramowania Snap Enterprise Data Replicator 7.2, rozszerzając tym samym funkcjonalność replikacji. Oprogramowanie to jest zaszyte w system GuardianOS 5.0 i jest uruchamiane za pomocą dodatkowego klucza licencyjnego. Snap EDR 7.2 umożlliwia przenoszenie danych pomiędzy oddziałami firmy, zapewniając im szyfrowanie z centralną administracją oraz poddanie kompresji. Administratorzy otrzymali też możliwość planowania zadań replikacji i backupu. Do serwera dołączane jest także oprogramowanie NetVault Backup 8.1 firmy BakBone, które umożliwia backup danych z różnych platform systemowych, a także stworzenie z serwera wirtualnej biblioteki taśmowej o maks. pojemności 500 GB.

Więcej informacji o Snap Server 620 można znaleźć na stronie producenta.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ