Nowy moduł pamięci flash Hitachi Data Systems

0

Hitachi Data Systems przedstawiła nowy moduł pamięci masowej – Hitachi Accelerated Flash. Oferuje on technologię kontrolera pamięci flash, a jego konstrukcję zoptymalizowano pod kątem instalacji w szafie rack.

Moduł Hitachi Accelerated Flash można obecnie wykorzystać w macierzy enterprise Hitachi Virtual Storage Platform (VSP). Dzięki niemu klienci mogą uzyskać wysoki zwrot z inwestycji w pamięć flash za sprawą niższych kosztów operacyjnych. Hitachi Accelerated Flash to pierwszy produkt, w którym zastosowano nowy kontroler pamięci flash opracowany przez Hitachi.

Pamięć Hitachi Accelerated Flash oferuje m.in. bieżącą kompresję zapisu, która przyspiesza zapis danych i zwiększa wytrzymałość pamięci MLC flash. W porównaniu z dyskami MLC SSD o pojemności 400 GB, Hitachi Accelerated Flash osiąga 4-krotnie wyższą wydajność, lepszą energooszczędność, a zarazem koszt na bit niższy o 46 proc. Pamięć Hitachi Accelerated Flash jest w pełni kompatybilna z wszystkimi funkcjami Hitachi VSP, w tym Hitachi Dynamic Tiering (HDT). Funkcja ta pozwala systemowi automatycznie optymalizować rozmieszczenie danych poprzez zapisywanie najbardziej aktywnych danych w pamięci Hitachi Accelerated Flash, a mniej aktywnych — na ekonomicznych, ale wolniejszych dyskach twardych.

Moduł Hitachi Accelerated Flash pasuje do nowej obudowy flash o wysokości 8U. Każda obudowa może skalować się od 6,4 TB do 76,8 TB pamięci flash, co oznacza gęstość 2-krotnie większą od największych dostępnych dziś dysków MLC SSD. Platforma Hitachi VSP może pomieścić nawet 4 obudowy flash, co oznacza ponad 300 TB pamięci flash na jeden system.

Plany produktowe flash Hitachi Data Systems obejmują serwery, pamięć masową i urządzenia sieciowe z myślą o takich scenariuszach, jak przyspieszanie obliczeń, buforowanie i wysokowydajne przetwarzanie danych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ