Nowe oprogramowanie dla serwerów QNAP

0

Firma QNAP, producent serwerów NAS, udostępniła nową wersję oprogramowania systemowego dla swoich produktów. Nowy interfejs TURBO NAS V3 bazuje na technologii AJAX. Udoskonalenia dostępne w nowej wersji firmware’u obejmują zarówno szereg dodatkowych funkcjonalności, jak i warstwę wizualną oprogramowania.

Oprogramowanie w wersji 3 wspiera także możliwość połączenia serwera plików QNAP z innym urządzeniem iSCSI poprzez sieć. Funkcja Virtual Disk umożliwia w ten sposób zwiększenie łącznej pojemności na dane – odpowiada za to inicjator iSCSI wbudowany w nowy firmware, i pozwala na łączenie dysków sieciowych ze sobą jako jednej dużej jednostki. Układ plików w nowym oprogramowaniu wykorzystuje standard EXT4, który oferuje większą wydajność, możliwość obsługi pojedynczego pliku o wielkości nawet 16 TB oraz obsługę dysków o znacznie większej pojemności. Zastosowany protokół UPnP umożliwia identyfikację podłączonych do sieci dysków sieciowych QNAP, niezależnie od systemu operacyjnego w komputerze, dzięki czemu nie ma konieczności wpisywania stosownego adresu IP lub konfigurowania serwerów DNS.

TURBO NAS V3 jest kompatybilny z różnymi przeglądarkami internetowymi, w tym Microsoft Internet 7 i 8, Apple Safari 3 i 4, Mozilla Firefox 3 oraz Google Chrome. Użytkownik może dostosować wygląd aplikacji, wybierając jeden z dostępnych schematów kolorystycznych. Podobnie jak poprzednie wersje, nowa jest także oferowana z polskim interfejsem użytkownika.

Nowa wersja firmware jest kompatybilna z następującymi modelami dysków sieciowych QNAP: TS-119, TS-219, TS-219P, TS-239, TS-439, TS-509, TS-639, TS-809, TS-809U, SS-439 oraz SS-839. Wszystkie nowe urządzenia, które wejdą do oferty QNAP będą wyposażone w nowy interfejs. Przygotowywana jest wersja TURBO NAS V3 dla urządzeń QNAP TS-109, TS-209, TS-409 oraz TS-409U.

Nowe oprogramowanie do obsługi dysków sieciowych QNAP wspiera wszystkie inne funkcje oferowane przez poprzednią wersję systemu, w tym m.in. serwer www z obsługą php/MySQL, FTP, serwer poczty e-mail, monitoring wideo, stację multimedialną, system dodatkowego oprogramowania dostępnego w postaci łatwych do instalacji pakietów QPKG, różne wersje RAID oraz zaawansowane mechanizmy zabezpieczeń danych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ