Nowe dyski PB Go USB 3.0

0

Firma Packard Bell poinformowała o rozszerzeniu linii przenośnych, 2,5-calowych dysków twardych o produkty zgodne z interfejsem USB 3.0. Na odświeżoną serię PB Go USB 3.0 składają się modele o pojemności od 320 GB do 1 TB.

Dzięki pełnej zgodności dysków PB Go ze standardem USB 3.0 użytkownik może liczyć na zwiększenie prędkości przesyłania danych – nowy interfejs oferuje około 10 razy szybszy transfer w porównaniu do dotychczas wykorzystywanego USB 2.0.

Za sprawą dołączonego oprogramowania Packard Bell Backup Software Suite dyski PB Go możemy również używać do przechowywania kopii zapasowych kluczowych danych lub też wykorzystywać do synchronizacji plików pomiędzy naszym komputerem służbowym i domowym. Warto także wspomnieć o zaimplementowanej technologii PowerSave, która odpowiada za inteligentne zarządzanie pracą dysku. Automatyczne wyłączanie urządzenia w czasie bezczynności pozwala zarówno na oszczędzanie energii jak i wydłużenie żywotności samego dysku twardego.

Najnowsze, przenośne dyski twarde Packard Bell z serii PB Go USB 3.0 będą dostępne w sprzedaży w Polsce od lutego bieżącego roku. Najtańszy dysk o pojemności 320 GB kosztować będzie 229 PLN brutto, a za 1 TB klient zapłaci 459 PLN brutto.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ